Gıda Takviyesi

Easy Fish Oil


Sizler tarafından çokça sorulan bir ürünü inceleyeceğiz; EasyVit markasıyla piyasada bulunan ve eczanelerde rastladığımız Easy Fish Oil. Ürün eczanelerin yanısıra çeşitli web sitelerinde de satılıyor. Ürünün tek ambalajında 30 adet çiğnenebilir jel formda Omega-3 ve D vitamini içeren takviye edici balık yağı bulunuyor. Ürün ambalamında 4-10 yaş çocukların kullanımına uygundur ve Menşei: Norveç ifadeleri dikkatimizi çekiyor. Ürün çocuklara yönelik bir ürün olup; Norveç’ten ithal ediliyor.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; Balık yağı konsantresi, Tatlandırıcılar ve Sığır Jelatini bulunduğunu görüyoruz. Üründe ilave şeker kullanılmamış ve tatlandırıcı olarak sağlığa zararları tespit edilmemiş olan Ksilitol ve Sorbitol tercih edilmiş. Üründe %40 oranında balık yağı konsantresi bulunurken, jel form sığır jelatini desteğiyle verilmiş. Üründe ayrıca asitlik düzenleyici ve antioksidan katkı maddeleri yer alıyor. Ürün ayrıca Doğal portakal ve limon aroma vericileri içeriyor.
Üründe ayrıca %0,016 oranında Kolakalsiferol yer alıyor. Bu bileşen ürünün besin değerleri tablosunda D vitamini olarak yer alsa da; aslında D3 vitaminini demektir. Bu haliyle ürünün tek adedinde 5 mcg. D3 vitamini yer aldığını söyleyebiliriz.

Gelelim üründeki Balık yağı ve Omega-3 oranlarına. Bu oranların etiket üzerinde 2 adet çiğnenebilir tablet için verildiğini ve bunun da tüketicinin kafasını karıştırabilecek bir durum olduğunu söylemek gerekiyor. Daha önce Möller’s incelemesinde de olduğu gibi burada da tablonun tek adet değil, iki adet tablet için verilmesinin oranları yüksek gösterdiğini söylemek gerekiyor. Üründe tek adet çiğnenebilir tablette ise 600 mg. Balık yağı bulunuyor. Balık yağı içeriğinde de 258 mg. DHA ve 54 mg. EPA yağ asitleri yer alıyor. Türk Gıda Kodeksi’ne göre DHA alımında faydalı etki 250 mg. Alındığında sağlanabiliyor. Bu haliyle tek adet çiğnenebilir tabletin bu faydayı sağladığını söyleyebiliyoruz. Ürünün web sitesinden ayrıca ürünün firmaya ait ConCordix teknolojisiyle üretildiğini öğreniyoruz. Bu sayede midede ve bağırsaklarda homohen bir emülsiyon halinde dağılması sağlanıyor. Firma diğer balık yağı asitlerinin ise mide sıvısı üzerinde yüzdüğünü ve homojen dağılmadığını belirtiyor. Bu teknolojinin nasıl bir üretim sistemiyle balık yağını homojen hale getirdiği ise gerek Türkiye’deki web sitesinde ve gerekse orijinal web sitesinde açıklanmıyor. Fakat bunun Norveç Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile yapılan AR-GE çalışmaları sonucunda geliştirilen patentli bir yöntem olduğu belirtiliyor. Ürünün ayrıca IFOS 5 yıldız onayına sahip olduğunu da belirtelim. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Balık yağı konsantresi (%40), Tatlandırıcı (Ksilitol, Sorbitol), Sığır jelatini, Asitlik Düzenleyici (Sodyum Sitrat), Antioksidan (Malik asit), Doğal aroma vericiler (Portakal, Limon), Kolekalsiferol (%0,016), Renklendirici (Karotenler)
🔎EasyVit Easy Fish Oil Besin Değerleri
👉Balık yağı 600 mg.
👉Toplam Omega-3 Yağ asitleri 360 mg.
👉DHA 258 mg.
👉EPA 54 mg.
👉D vitamini 5 mcg.
📌Not: Besin Değerleri tek adet çiğnenebilir tablet için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri