Bisküvi ve Kurabiye

Oreo Thins


Son yıllarda Türkiye piyasasına giren ve bisküvlerinin dışında farklı ürünleriyle de dikkat çeken Oreo’nun yeni bir çeşidini inceleyeceğiz; Oreo Thins. Ürün 96 gr.’lık paketlerde satılıyor ve tek pakette 16 tane – yaklaşık 4 porsiyon ürün bulunuyor.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; Şeker, Buğday unu ve Palm yağı olduğunu görüyoruz. Bu üç temel bileşen aslında ürünün özetini oluşturuyor. Üründe bu temel bileşenlerin yanı sra ayrıca Yağı azaltılmış kakao tozu, buğday nişastası ve glikoz-fruktoz şurubu gibi bileşenler de yer alıyor.

Bu haliyle ürünün tek porsiyonu yani yaklaşık 4 adetten oluşan 24 gr.’lık bisküvinin 9,6 gr. ilave şeker içerdiğini söyleyelim. Bu da tek porsiyonda yaklaşık 5 tane küp şekere denktir. Başka bir deyişle bu ince dilim Oreo’ların her biri yaklaşık 1 tane küp şekerden fazlasını içeriyor. Üründe ayrıca tek porsiyonda 5 gr. yağ bulunuyor – ki bu yağın Palm yağı olduğunu söylemiştik. Bu yağın da 2,4 gramının doymuş yağ olduğun söyleyelim. Ürünün tek porsiyonunun 118 kcal enerji verdiğini ve bu enerjinin %32,5’inin ilave şekerden, %18,3’ünün doymuş yağdan geldiğini söyleyelim. Olur da öyle bir gaflete düşerseniz; 96 gr.’lık tek paket Oreo Thins tüketimiyle 39,4 gr. ilave şeker tükettiğinizi belirtelim. Bu da 16 tane ürünün yer aldığı paketten yaklaşık 18 tane küp şeker kadar ilave şeker aldığını gösteriyor.

Tek porsiyon ürünün ayrıca 1,2 gr. protein ve bunca karbonhidrat ve ilave şeker yüküne karşılık sadece 0,6 gr. lif içerdiğini de belirtelim. Ürün içeriğinde ayrıca Emülgatör olarak soya lesitini kullanıldığını ve aroma verici bulunduğunu belirtelim. Üründe Kabartıcı olarak Sodyum Hidrojen Karbonattan daha yüksek oranda Amonyum hidrojen karbonat ve Potasyum hidrojen karbonat kullanıldığını da belirtelim. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Şeker, Buğday unu, Palm yağı, Yağı azaltılmış kakao tozu (%4,3), Buğday nişastası, Glikoz-fruktoz şurubu, Kabartıcılar (Potasyum hidrojen karbonat, Amonyum hidrojen karbonat, Sodyum hidrojen karbonat), Tuz, Emülgatör (Soya lesitini), Aroma verici
🔎Oreo Thins Besin Değerleri
👉Enerji 118 kcal
👉Şeker 9,6 gr.
👉Yağ 5 gr.
👉Protein 1,2 gr.
👉Lif 0,6 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek porsiyon (4 adet – 24 gr.) bisküvi için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri