İlave Şekersiz, Organik, Sakız ve Şekerleme

Humm Organik Çilekli Mini Küpler


Önceki gün Migros’ta dikkatimi çeken bir ürünü inceleyeceğiz; Humm Organik Çilekli Küpler. Daha önce Humm Organik markasına ait çeşitli kurabiyeleri incelemiştik fakat bu ürün markanın genel konseptinin biraz dışında – yumuşak şekerlere alternatif olarak düşünülmüş fakat ilave şeker içermeyen bir ürün olarak dikkat çekiyor. Ürün 30 gr.’lık paketlerde satılıyor. Ürünün Humm Organik markası adına BTA Unlu Mamuller tarafından fason olarak üretildiğini belirtelim.

Ürün içeriğine baktığımızda temel bileşenler olarak %53 oranında Organik çilek püresi ve %36 oranında Organik Elma suyu konsantresi bulunduğunu görüyoruz. Üründe ilave şeker bulunmuyor demiştik, ürünün şeker kaynağı olarak organik elma suyu konsantresi kullanılıyor. Bu haliyle ürün 30 gr.’lık tek pakette 28 gr. karbonhidrat içeriyor. Üründe lif oranı ise tek paket için 0,8 gr. gibi içeriğinde nişasta bazlı şekerler olan yumuşak şekerlemelere göre yüksek sayılabilecek bir düzeydedir.

Üründe bu bileşenlerin yanısıra %9 oranında Organik pirinç unu ve %1 oranında Organik Buğday unu bulunuyor. Bu haliyle gluten hassasiyeti olanların – Vegan logolu bu ürünü tüketirken bu %1’lik buğday unundan dolayı dikkatli olmaları gerekiyor. Ürün bunların yanı sıra Kıvam arttırıcı olarak Pektin ve Asitlik Düzenleyici olarak da Sitrik asit içeriyor. Üründe koruyucu, renklendirici veya tatlandırıcı herhangi bir katkı maddesi bulunmuyor. Ürün aroma verici de içermiyor – ki bu kısım üründe tat verici herhangi bir kimyasal katkının bulunmadığını da gösteriyor. Ürünün tek paketinde 0,04 gr. yağ ve 0,2 gr. Protein olduğunu da ayrıca belirtelim. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Organik çilek püresi (%53), Organik elma suyu konsantresi (%36), Organik pirinç unu (%9), Organik Buğday unu (%1), Kıvam arttırıcı (Pektin), Asitlik Düzenleyici (Sitrik asit)
🔎Humm Organik Çilekli Küpler Besin Değerleri
👉Enerji 115 kcal
👉Karbonhidrat 28 gr.
👉Yağ 0,04 gr.
👉Protein 0,2 gr.
👉Lif 0,8 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek paket (30 gr.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri