Gündem Özel

Yayınımız sonrasında sözde biber işletmesine ani denetim yapıldı!


Önceki gün Denetle ve Gıda Dedektifi hesaplarından yayınlanan video sizlerin ilgisi ve desteğiyle kısa sürede gündeme oturdu. Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından tespit edilen Çanakkale Biga’daki biber imalathanesine dün baskın düzenlenerek 2,5 ton ürüne el konularak imha edildi. Sizlerden gelen şikayetlerle bir kez daha gıda güvenliğine katkıda bulunduk, “Halk sağlığını düşünen” bakanlığımızı bir kez daha harekete geçirdik. Geçtiğimiz hafta da yine yayınımız sonrasında kaçak salça üretimi yapılan işletmeye ani denetim yapılmıştı.

Denetle Twitter ve Instagram hesabı üzerinden yayınlanan bu skandal video yayınımızdan birgün sonra ulusal basına yansıdı. Bu sırada işletmeyi tespit eden bakanlık Çanakkale Biga’da yer alan işletmeye İl Tarım Müdürlüğü ve İlçe Tarım Müdürlüğü ekipleriyle ani baskın düzenledi. İddiaya göre çalışanlar kaçarken, 2,5 ton olduğu açıklanan ürünlere bakanlık tarafından el konuldu. Bakanlık yaptığı açıklamada; “Halkımızın sağlığı için tüm önlemleri alıyoruz ve almaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi. Biz de başta bu durumdan bizi haberdar ederek cesur ve bağımsız yayınlarımıza güç veren, bu yayınlarımızı destekleyerek daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayan siz değerli takipçilerimize teşekkür ediyoruz.

Söz konusu paylaşımımız Denetle Twitter ve Instagram hesaplarında yayınlanması sonrasında Gıda Dedektifi hesabında yer bulmuştu ve 760 bin kişiye ulaşan bu skandal görüntülerden sonra Tarım ve Orman Bakanlığı yetkilileri harekete geçmişti. Gıda güvenliğine ve toplum sağlığına sizlerin desteğiyle katkı sağlamaya devam edeceğiz. #DenetimSizdeComments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri