Gıda Takviyesi

VeNatura Ultra Omega-3


Sizler tarafından çokça sorulan fakat eczanelerde bir türlü incelemek üzere bulamadığım VeNatura Ultra Omega-3 ürününü sizlerden gelen fotoğraflar çerçevesinde teyitli olarak inceleyeceğiz. Ürün Vefa İlaç tarafından İstanbul Beylikdüzü’ndeki fabrikada üretiliyor. Tabii ürünün ilaç değil, takviye edici gıda ürünü olduğunu birkez daha hatırlatalım. Etiket üzerinden ürün içeriğindeki balık yağının Şili menşeli olduğunu anlıyoruz. VeNatura markasına ait birçok ürün gibi bu ürünün de IFOS analizlerinden onay aldığını belirtelim. Sertifikanın detaylarını merak edenler için web sitemizde yayınlıyoruz.

Ürün içeriğine baktığımızda, Balık yağının yanısıra Yenilebilir Sığır Jelatini olduğunu görüyoruz. Ürünün Helal sertifikasına da sahip olduğunu belirtelim. Üründe bunların dışında Deiyonize su, Gliserol ve diğer benzer ürünlerde olduğu gibi Tokoferolce zengin ekstrakt yani E vitamini yer alıyor.

Ürünün tek kapsülde 1440 mg. Balık yağı içerdiğini belirtelim. Bu yüksek orandaki balık yağının 1152 mg. gibi yine yüksek oranda Omega-3 içerdiğini görüyoruz. Bu haliyle tek kapsül üründe 576 mg. EPA ve 432 DHA bulunduğunu söyleyebiliriz. Her parti ürün için ayrı ayrı yapılan IFOS analiz raporunda 20020140 parti no’lu üründe bu değerlerin daha da yüksek oranlarda çıktığını görüyoruz. Ürün aynı analiz raporunda civa ve arsenik gibi ağır metaller içermediği yönünden de onay alıyor. Son olarak ürünün 11 yaş üstü bireyler için uygun olduğunu ve takviye edici gıdaların gerçek gıdalar yerine geçemeyeceğini tekrarlayalım. #NeYediğiniziBilin

Vefa İlaç firmasına ait IFOS veritabanı üzerinden sorgulama yaptığımızda VeNatura markasıyla birçok farklı ürünün analizi çıkmaktadır. VeNatura markalı Ultra Omega-3 ürününe ait en güncel analiz ise 20020140 parti no’lu Şubat 2023 Son Tüketim Tarihi’ne sahip ürüne ilişkin olarak görülmektedir. Bu IFOS analizine göre ürünün EPA ve DHA oranları etiket beyanıyla uygun hatta etiket beyanından daha yüksektir. Ürünün tek kapsüldeki toplam Omega-3 oranı ise 1152 mg. olarak teyit edilmiştir. Ürün diğer IFOS analizlerinden de geçerek tam onay almıştır.

🔎İçindekiler: Balık yağı, Yenilebilir Jelatin (Sığır Jelatini), Deiyonize su, Nem verici (Gliserol), Antioksidan (Tokoferolce zengin ektrakt)
🔎VeNatura Ultra Omega-3 Besin Değerleri
👉Balık yağı 1440 mg.
👉Omega-3 1152 mg.
👉EPA 576 mg.
👉DHA 432 mg.
📌Not: Besin Değerleri tek kapsül ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri