Kefir Ayran ve Boza

Altınkılıç Laktozsuz Kefir


Geçmişte farklı kefir türlerini incelediğimiz Altınkılıç markasının daha önce incelemediğimiz bir ürünü sizlere aktaracağız; Altınkılıç Laktozsuz Kefir. Ürün 1 litrelik ve 250 ml.’lik ambalajlarda satılıyor.

Üründe laktoz bulunmuyor – yani ürün ilave laktaz enzimi içeriyor. Aslında yoğurt ve kefir gibi yüksek oranda mikroorganizma içeren fermente ürünlerde laktoz doğal olarak bulunmuyor fakat son yıllarda artan hassasiyet ve laktozsuz ürün arayışı bu tarz ürünlere de rağbeti arttırıyor. Üründe en az gramda 10 üzeri 6 oranında “kob” yani koloni oluşturan canlı mikroorganizma bulunuyor Ürün bu yüksek oranda mikroorganizma içeriğinden dolayı soğuk zincirde muhafaza edilerek açıldıktan en geç 3 gün sonra tüketilmesi gerekiyor.

Ürün içeriğine baktığımızda Pastörize inek sütü, Kefir mayası, Kefir kültürü ve Laktaz enzimi içerdiğini görüyoruz. Üründe herhangi bir ilave katkı maddesi, şeker veya koruyucu bulunmuyor. Ürün bu haliyle 100 ml.’de sütten gelen 4,7 gr. karbonhidrat, 2,2 gr. yağ ve 3 gr. protein içeriyor. Bu da 250 ml.’lik tek porsiyonda 11,8 gr. karbonhidrat, 7,8 gr. yağ ve 7,5 gr. protein demek oluyor. Ürün ayrıca tek porsiyonda 300 mg. Kalsiyum, 1 mcg. B12 vitamini, 0,6 mg. B6 vitamini ve 265 mg. Fosfor içeriyor. Bu da mevzuata göre belirlenen günlük referans değerler baz alındığında günlük kalsiyum ihtiyacının %38’ini, B12 vitamini ihtiyacının %40’ını, B6 vitamini ihtiyacının %39’unu ve Fosfor ihtiyacının ise %38’ini karşılamaya yetiyor. #NeiçtiğiniziBilin

🔎İçindekiler: Pastörize İnek Sütü, Kefir Mayası, Kefir Kültürü, Laktaz Enzimi.
🔎Altınkılıç Sade Laktozsuz Kefir Besin Değerleri
👉Enerji 147 kcal
👉Karbonhidrat 11,8 gr.
👉Yağ 7,8 gr.
👉Protein 7,5 gr.
👉Kalsiyum 300 mg.
👉B12 vitamini 1 mcg.
👉B6 vitamini 0,6 mg.
👉Fosfor 265 mg.
📌Not: Besin Değerleri tek porsiyon (250 ml.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri