Çay Kahve

Doğadan Büyülü Bohça Vanilyalı Roybos


Kafein içermeyen kahve paylaşımımız sonrasında bu kez de kafein içermeyen bir çaydan bahsedeceğiz; Doğadan Roybos Çayı. Roybos Güney Afrika’da halk arasında şifalı bir içecek olarak yüzyıllardır tüketilen bir çaydır. Özellikle yüksek antioksidan özelliğiyle ilişkinli olarak kanser, enfeksiyon hastalıkları, kalp ve damar hastalıkları ile bağışıklık sistemi üzerindeki etkinliği ve olumlu etkileri incelenmektedir. İçeriğinde çeşitli flavanoidler ve mineraller bulunmaktadır. Red Bush Tea olarak da bilinen Roybos yaprakları işlendikten sonra kırmızı bir renk almaktadır. Ürün etiketinde de yer aldığı üzere Roybos yerli halk haricinde ilk kez 1772 yılında Avrupalı botanikçi Carl Thunberg tarafından keşfediliyor.

Gelelim ürüne. Ürün tabii ki %100 Roybos bitkisi içeren bir çay değil. Üründe Roybos haricinde çeşitli bitkiler ve aroma vericiler yer alıyor. Ürün içeriğine baktığımızda %80 oranında Roybos çayı içerdiğini görüyoruz. Üründe ayrıca sırasıyla tarçın, kakule, yalancı karabiber, karanfil, ispir, karabiber ve ayçiçeği gibi çeşitli bitkiler yer alıyor. Ürün Vanilya, Krema ve Tarçın aroma vericileri içeriyor.

Üründeki aroma vericilerin oranı tarçın hariç diğer bitkilerden daha yüksektir. Muhtemelen alacağınız yoğun vanilya ve tarçın kokusu ile krema tadı bu aroma vericilerden gelmektedir. Üründe ayrıca %0,1 yani binde 1 oranında vanilya bulunmaktadır. Ürün aroma vericiler hariç herhangi bir yapay katkı maddesi, renklendirici ya da tatlandırıcı içermemektedir.

🔎İçindekiler: Roybos (%80), Tarçın, Aroma vericiler (Vanilya, Krema, Tarçın), Kakule, Yalancı karabiber, Karanfil, İspir, Karabiber, Ayçiçeği, Vanilya (%0,1)Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri