Barlar, Editoryal İçerik, İlave Şekersiz, Özel İnceleme

Züber Vanilyalı ve Kakaolu Meyve Tatlısı


İlave şeker ve koruyucu içermeyen meyve tatlılarına artık aşina olduğumuz hatta ilave şekersiz barlar konusunda Türkiye’de ilk markalardan biri olan Züber’in Vanilyalı ve Kakaolu Meyve Tatlısı ürününü inceleyeceğiz. Ürün 40 gr.’lık ambalajlarda satılıyor.

Ürün içeriğinde ilk 3 sırada; Hurma, Badem ve Kakao kitlesi bulunuyor. Üründe %7 oranında Kakao kitlesi yer alırken, Hurma ve badem oranı etikette belirtilmiyor. Üründe ayrıca hindiba kökü lifi bulunuyor – ki üründe lif oranının yüksek olmasının sebeplerinden biri de hurma ve bademden sonra bu bileşendir. Doğal bir prebiyotik olan hindiba kökü lifiyle ilgili Macaristan’da yapılan bir çalışmada 3-6 yaş arası çocuklarda günlük hindiba kökü lifi tüketiminin, antibiyotik tedavisi sırasında dahi bifidobakteri seviyesini daha yüksek ve daha dengeli tutabildiğini gösteriyor. Bu da aslında bağırsak florasında faydalı bakterileri arttırma etkisini gözler önüne sermektedir. Bu çalışmada antibiyotik tedavisi altında olsa bile hindiba kökü lifi tüketen çocuklarda bağırsak florasının stabil ve dengeli olduğu tespit edilmiştir. Bu haliyle ürünün 40 gr.’da 5,7 gr. gibi yüksek bir oranda lif içerdiğini belirtelim. Üründe lif oranına katkı sağlayan fındık, kaju ve nohut unu gibi bileşenlerin de bulunduğunu belirtelim.

Üründe ilave şeker olmadığından dolayı hurma ağırlıklı karbonhidrata karşılık bu yüksek lif oranı üründen alınan doğal şekerin kana dengeli karışmasına ve kan şekerinin uzun süre dengede kalmasına katkı sağlamaktadır. Bu vesileyle ürünün sizi şeker krizine sokmayacağını ve çikolata veya gofretlere oranla çok daha uzun süre tok tutacağını söyleyebiliriz.

Üründeki vanilya içeriğine geldiğimizdeyse; %0,1 oranında vanilya ekstraktının yanısıra daha az oranda olmakla birlikte doğal vanilya aroma vericisi bulunduğunu da belirtelim. Pek rastlamadığımız gerçek vanilyanın üründe olması ve üründe yapay aroma verici bulunmaması da ürünün kalitesi açısından önem taşımaktadır. Üründe bu haliyle tek pakette 123 kcal enerji verdiğini, 18,7 gr. Karbonhidrat ve 4 gr. yağ içeriğinin yanısıra 3 gr. protein içerdiğini belirtelim. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Hurma, Badem, Kakao kitlesi (%7) [Kakao tozu, Kakao yağı), Hindiba kökü lifi, Fındık, Kaju, Nohut unu, Vanilya ekstraktı (%0,1), Doğal Vanilya aroması
🔎Züber Vanilyalı ve Fındıklı Meyve Tatlısı Besin Değerleri
👉Enerji 123 kcal
👉Karbonhidrat 18,7 gr.
👉Yağ 4 gr.
👉Protein 3 gr.
👉Lif 5,7 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek adet ürün (40 gr.) için verilmiştir.

Bu bir Sponsorlu içerik yayınıdır. Sponsorlu içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi
Yorum Yazabilirsiniz;


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri