Hazır Yemek

Migros Ev Yemekleri Izgara Tavuk


Özellikle pandemi süreci sonrasında gerek hazırlaması gerekse hijyen açısından dikkat çekmeye başlayan hazır yemekler bu kez Migros markasıyla Ev Yemekleri adıyla karşımıza çıktı. Birkaç farklı çeşidini gördüğümüz ürünlerde içeriğiyle dikkatimizi çeken Izgara Tavuk ürününü inceleyeceğiz. Ürün 180 gr.’lık ambalajlarda pişmiş ve tüketime hazır olarak satılıyor. Bunun için etiketteki yönergelere göre 3 dakika mikrodalga fırında ya da 4-5 dakika tavada ısıtılması gerekiyor. Üründe üretici olarak BTA Unlu Mamuller Pasta Üretim Turizm Gıda Yiyecek ve İçecek Hiz. San. ve Tic. A.Ş. firması görülüyor.

Ürün içeriğine baktığımızda %89,9 oranında tavuk eti olduğunu görüyoruz. Yani 180 gr.’lık ambalajda 161 gr. tavuk eti bulunuyor. Üründe tavuk eti haricinde ayçiçek yağı ve hardal bulunuyor. Üründe ayrıca margarin formunda ve bitkisel yağ olarak Palm yağı, emülgatörler, stabilizörler ve doğal aroma vericiler gibi katkı maddeleri yer alıyor. Ürün ayrıca hardal içeriğinde koruyucu olarak sodyum bisülfit içeriyor. Ürün ayrıca kekik, tatlı kırmızı pul biber, toz karabiber ve toz kimyon da içeriyor. Üründe ayrıca 100 gr.’da 0,4 gr. tuz bulunuyor.

Ürünün besin değerlerine baktığımızdaysa 180 gr.’lık tek paketin 286 kcal enerji verdiğini söyleyebiliriz. Üründeki kalorinin yüksek oranda protein geldiğini de belirtelim. Öyle ki, ürün tek pakette 46 gr. protein içeren ürün Referans Alım Düzeyine göre günlük protein ihtiyacının tamamına yakınını tek başına karşılıyor. Üründe ayrıca 10,3 gr. yağ bulunuyor – ki doymuş yağ oranı 1,5 gr. düzeyinde görünüyor. Bu da üründeki ayçiçek yağının etikette belirtilmeyen miktarının yüksek olduğunu, palm yağı oranının ise nispeten düşük olduğunu işaret ediyor.

Ürün 180 gr.’lık tek pakette 2,2 gr. karbonhidrat içeriyor. Bu da üründeki diğer bileşenlerden ve özellikle kremadan geliyor. Üründek, lif oranının ise etikette belirtilmediğini söyleyelim. Ürün 100 gr.’da 0,4 gr. tuz ve tek pakette 0,7 gr. tuz içermektedir. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Tavuk eti (%89,9), Ayçiçek yağı, Dijon hardal [Su, Hardal tohumu, sirke, tuz, Koruyucu (Sodyum bisülfit)], Bitkisel yağ esaslı köpük krema [Tam hidrojenize palm yağı, Krema (%6), Bitkisel yağ (Palm), Yayık altı tozu, Emülgatörler (Yağ asitlerinin mono ve digliseritlerinin laktik asit esterleri, Yağ asitlerinin poligliserol esterleri, Polioksietilen sorbitan monostearat, Yağ asitlerinin mono ve digliseritleri, Polioksietilen Sorbitan Monooleat), Doğal aroma verici, Tuz, Stabilizörler (Keçiboynuzu gamı, Karragenan)], Kekik, Tatlı Kırmızı pul biber, Toz karabiber, Toz kimyon.
💉Alerjen Uyarı: Sülfit, hardal ve süt ürünü içerir. Eser miktarda gluten, yumurta, balık, soya, sert kabuklu meyveler, kereviz, susam, sülfit, kabuklulular ve yer fıstığı içerebilir.
🔎Migros Ev Yemekleri Izgara Piliç Besin Değerleri
👉Enerji 286 kcal
👉Karbonhidrat 2,2 gr.
👉Yağ 10,3 gr.
👉Protein 46 gr.
👉Tuz 0,7 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek paket (180 gr.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri