İlave Şekersiz, Kahvaltılık Gevrek ve Tahıllar

Eti Lifalif Kuru İncir&Fındıklı Yulaf Topları


Yulaf ezmesi içeren ve sizler tarafından çokça sorulan bir diğer ürünü inceliyoruz. Eti Lifalif markasıyla piyasaya sürülen Yulaf toplarının Kuru İncirli ve Fındıklı çeşidine bakacağız. Ürün 38 gr.’lık paketlerde satılıyor. İçeriğinde ilave şeker, trans yağ ve koruyucu içermeyen ürün lif oranıyla da dikkat çekiyor. Ürün Eti tarafından Eskişehir’deki fabrikalarında üretiliyor.
Ürün içeriğine baktığımızda %36 oranında Yulaf ezmesi içerdiğini görüyoruz. Bu da 38 gr.’lık tek pakette 13,7 gr. Yulaf ezmesi demek oluyor.

Üründe yulaf ezmesi haricinde sırasıyla hurma özü, tam buğday gevreği ve zeytinyağı bulunuyor. Evet, ürün bitkisel yağ olarak Palm yağı değil; Zeytinyağı ve daha az miktarda tereyağı içeriyor. Üründe bulunan hurma özü, tam buğday gevreği, zeytinyağı ve tereyağının oranları beyan edilmiyor fakat içerik sıralamasından bunların her birinin oranının %9,5 ve üzerinde olduğunu anlıyoruz. Üründe bu haliyle tek pakette bulunan 9,1 gr. toplam yağın sadece 1,6 gr.’nın doymuş yağ olduğunu söyleyelim. Bu haliyle üründen alınan kalorinin sadece %2,9’u doymuş yağdan gelmektedir. Bu da üründeki zeytinyağının doymamış yağ açısından yüksek içeriğini ve ürüne getirdiği besin değeri faydasını göstermektedir.

Üründe ayrıca %9,5 oranında Kuru İncir ve %9,5 oranında Fındık bulunmaktadır. Bu da tek pakette 38 gr.’lık tek pakette 3,6 gr. kuru incir ve 3,6 gr. fındık demektir. Ürün bunların yanısıra elma suyu konsantresi içeriyor. Ürün içeriğinde ayrıca keçiboynuzu tozu ve tarçın yer alıyor. Üründe koruyucu veya renklendirici katkı maddeleri bulunmuyor. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Yulaf ezmesi (%36), Hurma özü, Tam buğday gevreği, Zeytinyağı, Kuru incir (%9,5), Fındık (%9,5), Elma suyu konsantresi, Tereyağı, Keçiboynuzu tozu, Tarçın, Tuz
💉Alerjen Uyarılar: Gluten, fındık ve süt ürünü içerir. Eser miktarda badem, yer fıstığı ve yumurta içerebilir.
🔎Eti Lifalif Kuru İncirli & Fındıklı Yulaf Topları Besin Değerleri
👉Enerji 177,8 kcal
👉Karbonhidrat 19,4 gr.
👉Yağ 9,1 gr.
👉Protein 3,6 gr.
👉Lif 2,55 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek paket (38 gr.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri