Gündem Özel

Bugün de birilerinin yerine utandık! Süt üretim tesisinde süt banyosu yaptı.


Bu sabah saatlerinde bir takipçimiz tarafından gönderilen videoda Tiktok’ta “ugurrturgut” kullanıcı adıyla yayın yapan bir kişinin bir süt işletme tesisindeki havuzda süt banyosu yaptığı görüntüler kameraya yansıyor. Kişinin sosyal medyada yayılan görüntüler sonrasında hesabındaki videoları sildiği görülüyor. Söz konusu tesisin konumu belli değil fakat kişinin Çorum’la ilgili videolar attığı anlaşılıyor.

Aykırı Gazetesi’nin yaptığı habere göre videodaki şahsın Benefit Süt Toplama Tesisleri isimli bir işleme önünde fotoğrafı olduğu tespit edildi. Şahsın burada çalışan mı yoksa yetkili mi olduğu veya videodaki şahıs olup olmadığı kesinlik kazanmadı. Fakat bu şahsın hesabından yüklenen videonun gıda güvenliği hususunda ciddi bir sorun teşkil ettiği ortadadır. Bu konuda ilgili bakanlık tarafından gereken her türlü denetim, cezai yaptırım ve idari işlemin yapılması gerekmektedir.

Firmaya ilişkin detaylar gelmeye devam ediyor. Videonun çekildiği öngörülen yerin Konya’da yer alan Benefit Hayvancılık San. Tic. Ltd. Şti. firmasına ait işletme olduğu düşünülüyor. Firma detaylarına bakıldığında 10.05.2019 tarihinde Ticaret Odası’na kaydedildiği ve Ali Osman Taşın’ın %75 hissesi ile Ramazan Topak’ın %25 hisseye sahip olduğu anlaşılıyor. Uğur Turgut ismi firmanın ortakları arasında geçmiyor.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri