Meyve Suyu ve Nektar

Cappy Vişneli İçecek


Bir diğer meyve suyu görünümlü meyveli içecek ürününe bakacağız; Cappy Vişneli İçecek. Ürün 200 ml.’lik pipetli kutularda satılıyor. Üründe %13 oranında meyve oranına sahip vişne suyu konsantresi bulunuyor. Ürün Coca Cola İçecek A.Ş. tarafından Bursa ve Mersin’deki fabrikalarda üretiliyor. Ürünün hangi fabrikada üretildiği etiket üzerindeki BRS veya MRS kodlarından anlaşılıyor.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; Su, Şeker veya Glikoz-fruktoz şurubu ve Vişne suyu konsantresi olduğunu görüyoruz. Üründe şeker türü diğer birçok meyveli içecekte olduğu gibi sofra şekeri veya glikoz-fruktoz şurubundan ibaret olup, bu da etiket üzerinde kodlanıyor. İncelediğimiz üründe “F” işareti bulunuyordu – ki bu da üründe nişasta bazlı şeker olan glikoz-fruktoz şurubu olduğunu gösteriyor.

Ürün bu haliyle 200 ml.’lik tek kutuda 24 gr. şeker içeriyor. Bu da yaklaşık 12 tane küp şekere denk geliyor. Ürünün bu yoğun şeker yükü karşılığında içerdiği lif oranı ise etikette belirtilmemiş fakat bunun da çok düşük oranlarda olduğunu söylemek gerekiyor.

Üründe bunların yanı sıra asitlik düzenleyici olarak Sitrik asit ve meyve ve sebze ekstraktları bulunuyor. Oranları bilinmeyen bu ekstraktlar – ki muhtemelen bindelik oranlarda yer alıyor – yaban mersini ve havuç olarak belirtiliyor. Üründe ayrıca içeriği ve niteliği bilinmeyen aroma vericiler bulunmaktadır. Ürün bu haliyle 200 ml.’lik tek kutuda 99 kcal enerji veriyor. #NeİçtiğiniziBilin

🔎İçindekiler: Su, Şeker veya Glikoz-fruktoz şurubu, Vişne suyu konsantresi, Asitlik Düzenleyici (Sitrik asit), Meyve ve sebze ekstraktı (Yaban mersini, havuç), Aroma vericiler
🔎Cappy Vişneli İçecek Besin Değerleri
👉Enerji 99 kcal
👉Şeker 24 gr.
👉Yağ Yoktur
👉Protein Yoktur
👉Lif Bilinmiyor
📌Not: Besin Değerleri tek kutu (200 ml.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri