Meyve Suyu ve Nektar

Pfanner C+D+A Ananas ve Havuç içeren Meyveli İçecek


Yerli markalardan sonra bir de çokça sorulan ithal bir markanın ürününe bakacağız; Pfanner Aananas ve Havuç suyunu inceleyeceğiz. Ürün Avusturya’da üretiliyor ve ülkemize ASY Gıda Sanayi tarafından ithal ediliyor. Ürün 2 litrelik kutularda satılıyor. Ürünün tam adı; Karışık meyve suyu konsantresi ve havuç suyu konsantresinden üretilen meyveli içecek.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; Su, Karışık Meyve suyu konsantresinden üretilmiş karışık meyve suyu ve Şeker olduğunu görüyoruz. Yani ilginçtir; şeker oranı meyve suyu konsantresinden sonra geliyor. Bu da üründe şekerden daha yüksek oranda meyve suyu olduğunu gösteriyor. Bu haliyle, üründeki meyve suyu konsantresinde %27 oranında Ananas, %5 oranında portakal ve %2 oranında limon olmak üzere toplam %27 oranında meyve suyu bulunuyor. Üründe ayrıca %3 oranında havuç suyu bulunan havuç suyu konsantresi bulunuyor Buna göre ürün %30 oranında meyve ve sebze suyu içeren bir konsantreden ibarettir.

Üründe bunların yanısıra C vitamini, D vitamini ve A vitamini ilavesi bulunuyor. Ürün aroma vericiler içeriyor fakat bu aroma vericilerin niteliği ve içeriği tüketiciye beyan edilmiyor. Üründe Asitliği Düzenleyici olarak Sitrik asit ve Sodyum Sitrat bulunuyor.
Ürün bu haliyle 250 ml.’lik tek porsiyonda 25 gr. Şeker içeriyor. Bu şekerin ne kadarının meyvelerden ne kadarının ilave şekerden geldiği ise bilinmiyor. Bu şeker yüküne karşılık üründe lif bulunmuyor. Bu haliyle tek bardakta yaklaşık 12 tane küp şeker içeren bir meyveli içecekten bahsediyoruz. Üründe vitamin ilavesi olduğunu da söylemiştik. Buna göre ürün 250 ml.’lik tek porsiyonda 300 mcg. A vitamini, 30 mg. C vitamini ve 1,9 mcg. D vitamini içeriyor. Bu vitamin değerleri her biri için günlük ihtiyacın %37,5’ini karşılıyor. Üründe koruyucu veya nişasta bazlı şeker içeriği ise bulunmuyor. #NeİçtiğiniziBilin

🔎İçindekiler: Su, Karışık Meyve Suyu konsantresinden üretilmiş Karışık Meyve Suyu (Ananas [%20], Portakal [%5], Limon [%2]), Şeker, Havuç suyu konsantresinden üretilmiş havuç suyu (%3), Asitliği Düzenleyici (Sitrik asit, Sodyum Sitrat), Aroma vericiler, Vitaminler [C vitamini, D vitamini, A vitamini)
🔎Pfanner CDA Ananas ve Havuç Besin Değerleri
👉Enerji 112,5 kcal
👉Şeker 25 gr.
👉Yağ Yoktur
👉Protein Yoktur
👉Lif Yoktur
📌Not: Besin Değerleri tek porsiyon (250 ml.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri