Gazsız İçecek, İlave Şekersiz

Torku Detox Elma


Bu akşam bir takipçimiz tarafından gönderilen Torku Detox ürününü inceleyeceğiz. Ürün 250 ml.’lik cam şişelerde satılıyor. Ürün ambalajında “%100 Elma suyu” ifadesi dikkat çekiyor. Ön yüzünde %100 yazan elma suyu, etiketin arkasında ise “Elma oranı en az %95’tir.” şeklinde ifade ediliyor. Ürün ilave şeker ve koruyucu içermiyor. Üründeki şeker elma suyundan geliyor.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; Elma suyu, Elma sirkesi ve Süzme çiçek balı olduğunu görüyoruz. Üründeki Elma sirkesi oranı ise %2 olarak belirtilmiş. Çoktan aza giden içerik sıralamasına göre üründe elma sirkesinden yani %2’den daha az oranda çiçek balı var fakat bu etikette beyan edilmiyor. Üründe %95 oranında elma suyu olduğu kabulüyle; yaklaşık %1 oranında da çeşitli baharatlar yer alıyor.

Üründe baharat olarak sırasıyla zencefil, tarçın, karanfil ve kakule bulunuyor fakat bu baharatların oranları bilinmiyor. İçeriğinde %2 oranında sirke yanı sıra bindelik oranlarda baharat bulunan bu ürünün “Doğanın tazelenme sırrı”, “Zinde tutar”, “Enfeksiyona yakalanma riskini azaltır”, “Bağışıklığın güçlendirilmesine yardımcı olur” gibi sağlık beyanlarıyla pazarlanmış olması gerçekten düşündürücüdür. Gelinen noktada tek şişede elmadan gelen 22,5 gr. Şeker içeren bir ürünün detoks etkisi ya da bağışıklığa olumlu yönde katkısı bilimsel olarak kanıta muhtaçtır. Söz konusu şekerin elmadan gelse de; vücuda liften yoksun ve yoğun olarak giren glikoz ve fruktoz olduğunu unutmamak gerekiyor. #NeİçtiğiniziBilin

🔎İçindekiler: Elma suyu, Elma sirkesi (%2), Süzme çiçek balı, Baharatlar (Zencefil, Tarçın, Karanfil, Kakule)
🔎Torku Detox Elma Besin Değerleri
👉Enerji 105,8 kcal
👉Karbonhidrat 26,3 gr.
👉Yağ Yoktur
👉Protein 0,2 gr.
👉Lif Bilinmiyor
📌Not: Besin Değerleri tek şişe (250 ml.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri