Bebek Bisküvisi, İlave Şekersiz, Organik

HİPP Organik Elmalı Çocuk Bisküvisi


Bundan uzun yıllar önce incelemesini yaptığımız bir ürünü güncel etiket verileriyle tekrar inceleyeceğiz; Hipp Organik Elmalı Çocuk Bisküvisi’ne bakıyoruz. Ürün halen 150 gr.’lık kutularda satılıyor. Ürün içeriğinde yıllar içinde büyük bir değişim yaşanmamış. Farkettiğimiz tek değişiklik ise üründen hindistan cevizi yağının kaldırılması olmuş. Böylelikle üründe ilave bitkisel yağ olarak sadece ayçiçek yağı bulunuyor. Ürün Palm yağı ve türevlerini içermiyor. Ürünün İsviçre’de üretilerek ülkemize ithal edildiğini söyleyelim.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; %44 oranında Buğday unu, %23 oranında Tam tahıllı buğday unu ve %18 oranında Elma suyu konsantresi olduğunu görüyoruz. Üründe ilave şeker bulunmuyor. Bu haliyle şeker kaynağı olarak kullanılan elma suyu konsantresinin ve buğday unlarının etkisiyle ürün 100 gr.’da 67 gr. Karbonhidrat içeriyor. Bu da tek adet bisküvide 3,5 gr. karbonhidrata denk geliyor. Ürün bu karbonhidrat yüküne karşılık 100 gr.’da 4,5 gr., tek adet bisküvide ise 0,2 gr. Lif içeriyor. Tek adet bisküvi ayrıca 0,8 gr. yağ ve 0,5 gr. protein yanı sıra; günlük ihtiyacın %10,6’sına denk gelen B1 vitamini içermektedir.

Üründe oranı beyan edilmeyen elma parçacıkları bulunuyor. Ayrıca az önce bahsettiğimiz gibi B1 vitamini ilavesi içeriyor. Üründeki tek katkı maddesi ise bisküvi üretiminde Kabartıcı olarak kullanılan Sodyum Hidrojen Karbonattır. Son olarak ürünün 1-3 yaş aralığındaki çocuklara yönelik olduğu ibaresi olmasına rağmen; aynı etikette 8. aydan itibaren tüketilebileceğinden bahsedilmektedir. Ürün etiketinde “Bebeğinize yatar konumdayken asla bisküvi yedirmeyiniz. Lütfen her zaman sizin gözetiminizde olmasına dikkat ediniz. Bebeğinizin ilk dişi çıktığından itibaren diş sağlığını koruyunuz” uyarıları yer almaktadır. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Buğday unu (%44), Tam tahıllı buğday unu (%23), Elma suyu konsantresi (%18), Bitkisel yağ (Ayçiçek yağı), Elma parçacıkları, Kabartıcı (Sodyum Hidrojen Karbonat), B1 vitamini (Tiamin Hidroklorür)
🔎Hipp Organik Elmalı Çocuk Bisküvisi Besin Değerleri
👉Enerji 23 kcal
👉Karbonhidrat 3,5 gr.
👉Yağ 0,8 gr.
👉Protein 0,5 gr.
👉Lif 0,2 gr.
📌Not: Besin Değerleri 1 adet bisküvi () ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri