Kuruyemiş ve Kurumeyve

Carrefour Bio Organik Kuruyemiş Karışımı


Koronavirüsün dünya genelinde ve ülkemizde yeniden artış göstermesi sebebiyle evlere kapandığımız gün sayısı da artmaya başladı. Buna bir de yılbaşı süreci eklenince evlerde – biraz da olsun keyifli vakit geçirmek üzere – atıştırmalık tüketimlerinde gözle görülür bir artış yaşanıyor. Bu durum ulusal medyada da özellikle kuruyemiş ve kuru meyve tüketimlerinde artış yaşandığı haberleriyle gündeme geldi. Biz de bu süreçte içeriği ve besin değerleri sebebiyle takipçilerimiz tarafından çok tüketildiğini düşünmediğimiz – fakat merak edilen bir diğer atıştırmalık çeşitleriyle; cipslerle incelemelere başlamıştık. Fakat sizler tarafından çok sorulan ve içeriğinde ilave yağ, şeker veya katkı maddeleri bulunmayan – aynı zamanda da geleneksel tüketim tarzımıza daha uygun kuruyemiş ve kuru meyve çeşitleriyle devam edeceğiz.

İlk olarak çok fazla rastlamadığımız organik bir kuruyemiş ve kurumeyve karışımıyla başlayacağız; Carrefour Bio Organik Kuruyemiş Karışımı. Ürün 40 gr. ve 125 gr.’lık iki farklı ambalajıyla raflarda yer alıyor. Ürünün Işık Tarım Ürünleri tarafından Carrefoursa adına üretildiğini görüyoruz. Ürünün ECOCERT firması tarafından organik tarım mevzuatına uygun sertifikalandırıldığını da söyleyelim.
Ürün içeriğinde %50 oranında Organik Sultaniye Kuru üzümü ve %25 oranında Organik Datça İç Bademi yer alıyor. Bugünlerde özellikle ABD’den ithal bademlerin piyasada çokça yer aldığını biliyoruz – ki bu haliyle ürünün hem organik oluşu hem de yerli mamulleri içeriyor olması pek de rastladığımız bir şey değil. Üründe ayrıca %25 oranında da Organik Kuru Dut yer alıyor. Tamamı bu bileşenlerden ibaret olan üründe kuru üzüm içeriğinde bir miktar organik ayçiçek yağı haricinde herhangi bir ilave bileşen veya koruyucu katkı maddesi olmadığını da belirtelim.

Ürün bu haliyle 40 gr.’lık tek pakette tamamı kuruyemiş ve kuru meyvelerden gelen 164,4 kcal enerji veriyor. Ürün tek pakette 25,7 gr. Karbonhidrata karşılık 4,4 gr. Lif içeriyor. Üründe ayrıca çoğunluğu iç bademden gelen 6,3 gr. yağ bulunuyor – ki bu yağın sadece 5,3 gr.’nın doymamış yağ olması da yine bu doğal bileşenlerden gelen sağlıklı bir içerik olarak öne çıkıyor. Ürün tek pakette 3,4 gr. Protein içeriyor. Son olarak; belki de kuruyemiş tüketiminde dikkat edilmeyen en önemli husus olan tuz içeriğine vurgu yapalım. Kuru üzüm, çiğ badem ve kuru duttan oluşan bu kuruyemiş karışımı tuz içermemektedir. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Organik Sultaniye Kuru Üzüm (%50), Organik Çiğ İç Badem (%25), Organik Kuru Dut (%25), Organik Ayçiçek Yağı
🔎Carrefour Bio Organik Kuruyemiş Karışımı Besin Değerleri
👉Enerji 164,4 kcal
👉Karbonhidrat 25,7 gr.
👉Yağ 6,3 gr.
👉Protein 3,4 gr.
👉Lif 4,4 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek paket (40 gr.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri