Editoryal İçerik, Gıda Takviyesi, Özel İnceleme

Allergo VitaGlucan+ Tablet


Pandeminin ülkemizde görülmeye başladığı geçen yılın Mart ayında özellikle bağışıklığımız üzerinde olumlu etkileri olan Çinko ve C vitamini gibi mineral ve vitaminlerden bahsetmiş, bunların yer aldığı doğal gıdaları çoktan aza doğru sıralamıştık. Bu paylaşımlarımız sizlerden çok ciddi rağbet görmüş ve farkındalığı arttırma yolunda önemli bir etki bırakmıştı. Daha önce sadece gıda takviyelerinden alınacağı düşünülen bu bileşenlerin her zaman tüketebileceğimiz gıdalarda da olduğunu sizlere iletmiştik. Bu süreçte ayrıca bağışıklık sistemi hücrelerini özel reseptörler aracılığıyla aktive eden Beta Glukan’dan da bahsetmiştik. Bugün ise sizler için Beta Glukan yanı sıra; C vitamini ve Çinko içeren bir takviye edici gıdayı inceleyeceğiz.

Allergo firması tarafından formüle edilerek 2010 yılından bu yana üretilen VitaGlucan+ ürünü 30’lu tabletlerde satılıyor. Ürün içeriğinde 50 mg. Beta Glukan 1,3/1,6 formu ile 60 mg. C vitamini ve 5 mg. Çinko bulunuyor. Beslenme referans değerlerine bakıldığında ürünün tek tabletinden alınan C vitamini günlük ihtiyacın %75’ini karşılarken, Çinko ise günlük ihtiyacın %50’sini karşılıyor. Fakat önemli bir nokta, bu üç bileşenin bir arada olması tesadüfi değil. Tıpkı bizim de geçen sene bu bileşenleri sizlere artarda sıralamamızın tesadüfi olmadığı gibi…

Öyle ki, Çinko ve C vitamininin bağışıklık sistemini sinerjik olarak desteklediği bilinirken, bilimsel çalışmalar aynı sinerjik etkinin beta glukan 1,3/1,6 formuyla C vitamini arasında da olduğunu gösteriyor. Öyle ki, C vitamini hastalık yapan mikrop ve virüslere karşı vücudumuzu savunan beyaz kan hücreleri ile antikorların sayısını arttırırken, beta glukan 1,3/1,6 formu da sayısı artmış olan beyaz kan hücrelerinde savaşçı hücreleri aktive ederek sitokinleri arttırır yani vücut savunma hücrelerinin patojenlerle daha etkili şekilde mücadele etmesine destek olur. C vitamini ve Çinko ise bağışıklığı güçlendirici etkisinin yanı sıra; özellikle kapalı alanlarda daha çok vakit geçirilen bugünlerde vücudun bağışıklığını diri tutmak adına önem arz etmektedir. Bu haliyle doğal gıdalardan alınan C vitamini, Çinko ve Beta Glukan’ın yanı sıra; takviye edici gıdalar da bağışıklık sistemini desteklemek adına tüketilmektedir.

İncelediğimiz ürün bu haliyle beta glukan türevleri arasında en etkili formu olduğu kanıtlanan 1,3/1,6 formunda Beta Glukan yanı sıra; C vitamini ve Çinko içermektedir. Bu temel bileşenlerin yanı sıra ürün Hacim arttırıcılar ve Topaklanmayı önleyici içermektedir. Üründe koruyucu, renklendirici veya renklendirici bir katkı maddesi bulunmamaktadır. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Hacim arttırıcı (Mikrokristalin Selüloz), 1,3/1,6 Beta Glukan, L-Askorbik asit (C vitamini), Çinko Glukanat (Çinko), Hacim arttırıcı (Çapraz bağlı sodyum karboksi metil selüloz), Topaklanmayı önleyici (Yağ asitlerinin magnezyum tuzları)
🔎Allergo VitaGlucan+ Tablet Besin Değerleri
👉Beta 1,3/1,6 Glukan 50 mg.
👉C vitamini 60 mg.
👉Çinko 5 mg.
📌Not: Besin Değerleri tek tablet için verilmiştir.

Bu bir Sponsorlu içerik yayınıdır. Sponsorlu içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi
Yorum Yazabilirsiniz;


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri