Kuruyemiş ve Kurumeyve, Organik, Özel İnceleme

Carrefour Bio Üzüm Antep Fıstığı Çiğ Fındık Kuruyemiş Karışımı


Yılbaşı yaklaşırken kuruyemiş ve kuru meyveler marketlerde ön raflarda yer almaya başladı. Aslında yılın her döneminde tüketilebilecek sağlıklı atıştırmalıklardan olan kuruyemiş ve kuru meyve karışımlarının organik çeşitlerini özel inceleme kapsamında sizlere sunmaya başlıyoruz. İlk olarak Carrefour Bio markalı Kuru Üzüm, Antep fıstığı ve Çiğ fındık karışımını inceleyeceğiz. Ürün 40 gr.’lık paketlerde satılıyor ve üzerinde Türkiye Cumhuriyeti Organik Tarım Sertifikası logosu ve organik sertifikalandırma firması EcoCert firmasının logosu yer alıyor. Ürünün bu kapsamda Işık Tarım Ürünleri San ve Tic A.Ş. tarafından üretildiğini ve paketlendiğini söyleyelim.

Ürün içeriğine baktığımızda %50 oranında Organik Kuru üzüm, %25 oranında Organik çiğ fındık ve %25 oranında Organik İç Antep fıstığı içerdiğini söyleyelim. Üründe koruyucu herhangi bir katkı maddesi bulunmamaktadır. Üründe bu haliyle tek pakette 20 gr. Organik kuru üzümün yanında 10 gr. Çiğ fındık ve 10 gr. Antep fıstığı bulunuyor. Ürünün kuru üzüm içeriğinde yapışmayı engellemesi adına az miktarda organik ayçiçek yağı bulunuyor. Üründen alınan yağın çoğunluğunun fındık ve antep fıstığından gelen doğal yağ içeriğinden kaynaklandığını söyleyelim.

Ürün ambalajında “Yüksek Lif İçerir” ve “Bol Potasyum içerir” ifadeleri dikkat çekiyor. Ürün bu haliyle 100 gr.’da 12,4 gr. Karbonhidrat içeriyor. Özellikle çiğ fındık ve antep fıstığından gelen yüksek oranda lif üründeki karbonhidrat yükünü de hafifletiyor. Üründe bu haliyle 40 gr.’da 14,4 gr. Karbonhidrata karşılık 5 gr. Lif bulunuyor. Üründeki yüksek lif tüketilen kuruyemiş ve kuru meyveden alınan karbonhidratın kanda daha dengeli dağılmasını ve daha uzun süre tok hissedilmesine olanak sağlamaktadır. Üründe ayrıca 100 gr.’da 733,2 mg. Potasyum bulunmaktadır. Ürün tek pakette 293,2 mg. Potasyum içeriyor – ki bu da günlük potasyum ihtiyacının %15’ine yakınını karşılamaya tek başına yetiyor. Üründe tek pakette 11,1 gr. yağ ve 4 gr. protein olduğunu da söyleyelim. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Organik Kuru üzüm (%50) [Organik Kuru üzüm, Organik Ayçiçek yağı], Organik Çiğ Fındık (%25), Organik İç Antep Fıstığı (%25)
🔎Carrefour Bio Üzüm Antep Fıstığı Çiğ Fındık Besin Değerleri
👉Enerji 183,6 kcal
👉Karbonhidrat 14,5 gr.
👉Yağ 11,1 gr.
👉Protein 4 gr.
👉Lif 5 gr.
👉Potasyum 293,3 mg.
📌Not: Besin Değerleri tek paket (40 gr.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri