Krema Sos ve Ezmeler

Lotus Biscoff Spread Sürülebilir Bisküvi Ezmesi


Son dönemlerde bir takım influencer hesaplarda öve öve bitirilemeyen ürünlerden birini inceleyeceğiz; Lotus Biscoff Sürülebilir Bisküvi Ezmesi. Evet, yanlış okumadınız. Fındık, fıstık ezmesinden sonra Belçika’dan ithal bisküvi ezmemiz de oldu. Ürün 400 gr.’lık kavanozlarda satılıyor.

Ürünün içeriğine baktığımızda %58 oranında karamelize bisküvi ezmesi içerdiğini görüyoruz. Ürüne ismini de veren bu bisküvi ezmesi içeriğindeyse ilk 3 sırada; Buğday unu, Şeker ve Bitkisel yağlar – Palm ve Kanola – yer alıyor. Bisküvi ezmesi ayrıca şeker ve sudan ibaret bir şeker çözeltisi ile soya unu da içermektedir. Üründe bisküvi ezmesinin yanı sıra; kanola yağı, sofra şekeri ve emülgatör olarak soya lesitini bulunmaktadır.

Ürün bu haliyle 100 gr.’da 584 kcal enerji vermektedir. 100 gr. üründe 38,1 gr. Yağ ve 36,8 gr. Şeker bulunmaktadır. Ürün içeriğinde yağ çeşidi olarak kanola yağının ağırlıklı olması sebebiyle üründeki doymuş yağ oranı düşüktür. Bu haliyle ürün 100 gr.’da içerdiği 38,1 gr. yağın 7,6 gramı doymuş yağdan ibarettir. Üründe 57 gr. Karbonhidrata karşılık lif oranı ise sadece 0,8 gr.’dır. Bu da üründen alınan yüksek şeker ve karbonhidratın kana hızla karışması ve kan şekerini yükseltmesi anlamına gelmektedir. Bu haliyle üründen alınan kalorinin dörtte biri ilave şekerden gelmektedir.

Ürünün tek porsiyonunun 20 gr. olduğu kabulüyle baktığımzıdaysa; tek porsiyon üründen 116,8 kcal enerji aldığımızı görüyoruz. Üründe tek porsiyonda 7,4 gr. yani yaklaşık 4 tane küp şeker kadar ilave şeker yer alırken, lif oranı ise sadece 0,2 gr.’dır. Ürün tek porsiyonda 7,6 gr. yağ içerirken, protein oranı ise 0,6 gr.’dır. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Karamelize bisküvi ezmesi (%58) [Buğday unu, Şeker, Bitkisel yağ (Palm, Kanola), Şeker çözeltisi (Su, Şeker), Kabartıcı (Sodyum Hidrojen Karbonat), Soya unu, Tuz, Tarçın], Bitkisel yağ (Kanola), Şeker, Emülgatör (Soya Lesitini), Asitlik Düzenleyici (Sitrik asit)
🔎Lotus Biscoff Biscuit Spread Bisküvi Ezmesi Besin Değerleri
👉Enerji 116,8 kcal
👉Şeker 7,4 gr.
👉Yağ 7,6 gr.
👉Protein 0,6 gr.
👉Lif 0,2 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek porsiyon (20 gr.) ürün için verilmiştirComments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri