Editoryal İçerik, Gıda Takviyesi, İlave Şekersiz, Özel İnceleme

Bee’o Up Propolis Arı Sütü Polen Tablet


Uzun zaman önce yayınladığımız takviye edici gıda ürünlerinden birini tekrar hatırlayacağız; BEE’O UP+ Propolis Arı Sütü Polen Tablet. Ürün yetişkinlere ve çocuklara yönelik iki farklı formda satışa sunuluyor. Her iki üründe de 60 tablet yer alırken, yetişkinlere yönelik çeşitte propolis ve arı sütü oranı daha yüksekken, çocuklara yönelik üründe polen oranının daha yüksek olduğu görünüyor.

Ürün yetişkin ve çocukların gereksinimlerine yönelik olarak içeriğinden kaynaklanan bu farklılığı fiyata da yansıtmış; propolis ve arı sütünün daha düşük oranda olduğu çocuklara yönelik ürünün yetişkin çeşidiyle aynı miktarda tablet içermesine rağmen fiyatının daha düşük olduğu dikkat çekiyor. Bu haliyle her iki üründe 500 mg.’lık 60 adet tablet içeriyor. Yetişkinler için aç karnına sabah 1 tablet, akşam 1 tablet olmak üzere günde 2 tablet tüketilmesi tavsiye ediliyor. Ürünlerin SBS Bilimsel Bio Çözümler San. ve Tic. A.Ş. adına 004462-13.07.2018 onay numarası ile gıda takviyesi onayı aldığını da belirtelim.

İlk olarak yetişkinlere yönelik üründen başlıyoruz. Ürün içeriğinde herhangi bir koruyucu, katkı maddesi veya parlatıcı gibi tablet ürünlerinde rastladığımız bileşenler bulunmuyor. Üründe tatlandırıcı veya ilave şeker de yer almıyor. Ürün %36 oranında propolis, %25 oranında polen, %24 oranında arı sütü ve %15 oranında keçiboynuzu içermektedir. Ürün bu haliyle tek tablette 180 mg. propolis, 125 mg. polen ve 120 mg. arı sütü içermektedir. Ürünün firmanın web sitesinde yayınlanan İstanbul Teknik Üniversitesi’nden onaylı analiz raporlarından görüldüğü üzere; ürün yüksek oranda fenolik ve flavanoid bileşene sahiptir. Üründe ayrıca antioksidan kapasite de yüksek orandadır.

Ürünün çocuklara yönelik çeşidine baktığımızdaysa; tüketiminin kolay olması adına “emme” tablet olarak karışımıza çıkıyor. Ürün içerik olarak benzer olsa da oranlar değişiklik gösteriyor ve çocuklara yönelik bu çeşitte ilave olarak kakao yer alıyor. Üründe bu haliyle herhangi bir koruyucu, katkı maddesi veya parlatıcı gibi tablet ürünlerinde rastladığımız bileşenler bulunmuyor. Üründe tatlandırıcı veya ilave şeker de yer almıyor. Ürün içeriğinde %30 oranında keçiboynuzu, %30 oranında polen, %18 oranında propolis, %12 oranında arı sütü ve %10 oranında kakao bulunuyor. Ürün bu haliyle tek tablette 150 mg. polen, 90 mg. propolis ve 60 mg. arı sütü içeriyor. 4-10 yaş grubu çocuklar için aç karnına sabah 1 tablet, akşam 1 tablet olmak üzere günde 2 tablet tüketilmesi tavsiye ediliyor. Son olarak ürünün firmanın web sitesinde yayınlanan İstanbul Teknik Üniversitesi’nden onaylı analiz raporlarından görüldüğü üzere; ürün yüksek oranda fenolik ve flavanoid bileşene sahiptir. Üründe ayrıca antioksidan kapasite de yüksek orandadır.

Bu bir Sponsorlu içerik yayınıdır. Sponsorlu içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi
Yorum Yazabilirsiniz;


Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri