Cipsler, Editoryal İçerik, İlave Şekersiz, Özel İnceleme

Züber Fırından Vanilyalı Hindistan Cevizi Cipsi


Daha önce genellikle hurma içeriğiyle bilinen meyve tatlısı ürünlerini incelediğimiz Züber’in Türkiye’de bir ilk olan Fırından Hindistan Cevizi Cipsi ürününü inceleyeceğiz. Ürün Çikolatalı ve Vanilyalı olmak üzere iki farklı çeşide sahip. Ürünler 40 gr.’lık ambalajlarda satılıyor. İlk olarak Züber Fırından Vanilyalı Hindistan Cevizi Cipsi’ni inceleyelim.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk sırada Organik Hindistan Cevizi bulunduğunu görüyoruz. Üründeki hindistan cevizi etiket üzerinde yazılmıyor olsa da – firmadan aldığımız bilgiler doğrultusunda %90’dan daha yüksek oranda hindistan cevizi içerdiğini ve organik sertifikasına sahip olduğunu anlıyoruz. Üründe hindistan cevizi dışında elma suyu konsantresi ve vanilya ekstraktı bulunuyor. Ürün %0,1 yani binde 1 oranında vanilya ekstraktının yanı sıra; doğal vanilya aroma vericisi de bulunmaktadır. Üründe bu bileşenlerin yanında herhangi bir koruyucu katkı maddesi, ilave şeker veya tatlandırıcı bulunmamaktadır.

Ürün içerdiği yüksek oranda hindistan cevizi sebebiyle yağ oranı da yüksek bir ürün olarak dikkat çekiyor. 100 gr. üründe hindistan cevizinden gelen 57,9 gr. yağ bulunurken, bunun 54,6 gramı doymuş yağdır. Ürün toplam yağın %1’inden az oranda trans yağ içerdiğindne dolayı “Trans yağ içermez” ibaresine sahiptir. Üründen alınan kalorinin %76’sı hindistan cevizi kaynaklı olarak doymuş yağdan gelmektedir. Bu haliyle ürün 40 gr.’lık tek pakette 258 kcal enerji vermektedir. Tek paket üründe 23,2 gr. Yağ bulunurken, bunun 22 gramı doymuş yağdır. Ürün tek pakette 9,8 gr. karbonhidrata karşılık 3,2 gr. Lif içermektedir. Bu da ürünün kan şekeri dengesini bozmayacak nitelikte karbonhidrat ve lif oranına sahip olduğunu göstermektedir. Üründe ayrıca hindistan cevizi kaynaklı olarak 2,6 gr. protein içermektedir. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Organik Hindistan Cevizi, Elma Suyu Konsantresi, Vanilya Ekstraktı (%0,1), Doğal vanilya aroması
🔎Züber Fırından Vanilyalı Hindistan Cevizi Cipsi Besin Değerleri
👉Enerji 258,4 kcal
👉Karbonhidrat 9,8 gr.
👉Yağ 23,2 gr.
👉Protein 2,6 gr.
👉Lif 3,2 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek paket (40 gr.) ürün için verilmiştir.

Bu bir Sponsorlu içerik yayınıdır. Sponsorlu içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi
Yorum Yazabilirsiniz;


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri