Çay Kahve

Jacobs 3’ü 1 Arada


Market raflarında çeşitli markalara ait kahve ürünlerinden birini; Jacobs Original 3’ü 1 Arada ürününü inceleyeceğiz. Ürün 16 gr.’lık paketlerde tek kullanımlık olarak satılıyor. Ürünün Gıda İşletmecisi Jacobs Douwe Egberts Tr Gıda Ticaret Sanayi A.Ş. olarak gözükse de, ürünün üretimi Kahve Dünyası markasıyla bilinen Detay Kahve tarafından fason olarak yapılmaktadır.

Ürün içeriğine baktığımızda ürünün %60’ının sofra şekeri olduğunu görüyoruz. Yani ürünün adı 3’ü 1 arada olsa da ürünün yaklaşık 3’te 2’sinin şeker olduğunu görüyoruz. Üründe %59,4 oranında şekerin yanı sıra; %31,1 oranında Kahve Beyazlatıcısı ve %9 oranında Çözünebilir Kahve bulunuyor. Üründe bu temel bileşenlerin yanı sıra; tuz ve içeriği bilinmeyen aroma verici bulunuyor.

Daha önce gündeme taşıdığımız gibi; kahve beyazlatıcısı olarak kahve karışımlarına eklenen üründe de ilk sırada Glikoz şurubu yer alıyor. Kahve beyazlatıcısı ayrıca margarin formunda – yani tam hidrojenize hindistan cevizi yağı içeriyor. Üründe ayrıca stabilizörler, emülgatörler ve topaklanmayı önleyici katkı maddeleri yer alıyor. Ürün bu haliyle 100 gr.’da 8,8 gr. yağ ve sofra şekeri ile glikoz şurubundan kaynaklı 64 gr. şeker içeriyor. Üründe ayrıca 100 gr.’da 1,3 gr. protein yer alıyor.
Peki ya kahve dediğinizi duyar gibiyiz. Aslında 3’ü 1 arada kahve diye aldığınız üründe şu ana kadar kahve içeriğinden bahsedemedik. Çünkü kahve ürün içeriğinde son sıralarda yer alıyor. Ürün %9 oranında çözünebilir kahve içeriyor. Bu da 16 gr.’lık tek pakette 1,4 gr. kahve bulunuyor. Ürün bu haliyle 3’ü 1 arada bir kahve gibi görünse de aslında 5’te birden daha az oranda kahve içeriyor. #NeİçtiğiniziBilin

🔎İçindekiler: Şeker (%59,4), Kahve Beyazlatıcısı (%31,1) [Glikoz şurubu, Tam hidrojenize hindistan cevizi yağı, Stabilizörler (Dipotasyum Fosfat, Sodyum Polifosfat), Süt proteini, Emülgatörler (Yağ asitlerinin mono ve digliseritleri, Sodyum Stearol-2-laktitat), Topaklanmayı Önleyici (Silikon dioksit)], Çözünebilir Kahve (%9), Tuz, Aroma verici
🔎Jacobs Original 3’ü 1 Arada Besin Değerleri
👉Enerji 64 kcal
👉Şeker 10 gr.
👉Yağ 1,4 gr.
👉Protein 0,02 gr.
👉Lif Yoktur
📌Not: Besin Değerleri tek adet (16 gr.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri