Barlar, İlave Şekersiz

Tadım Hurmalı Bar


Ve sonunda yıllardır bar ürünlerinde glikoz şurubu ve invert şeker şurubu kullanan Tadım da pes etti! Sonunda içeriğinde ilave şeker, nişasta bazlı şeker veya tatlandırıcı bulunmayan hurmalı bar üretmeye karar verdi. Züber markasının başlattığı ve sonrasında artan markalar ve çeşitlerle devam eden ilave şekersiz bar ürünlerinde uzun yıllardır kuruyemiş alanında faaliyet gösteren firmaları görmek gerçekten önemli. Firmaların toplumda gelişen bilinç ve farkındalık ile değişen tercihlere ayak uydurduklarını görmek de elbette bize memnuniyet veriyor. Bugün sizlerle Tadım Hurmalı Bar ürününü inceleyeceğiz. Ürün 40 gr.’lık paketlerde satılıyor.

Ürün içeriğine baktığımızda ürünün temel olarak %54 oranında hurma ezmesi ve %38 oranında kavrulmuş fındık içerdiğini görüyoruz. Buna göre ürün tek adette 21,6 gr. hurma ve 15,2 gr. fındık içeriyor. Üründe ayrıca bilinmeyen oranda Sarı leblebi ve tarçın da yer alıyor. Ürün koruyucu veya aroma verici herhangi bir katkı maddesi içermiyor. Fakat bunun yanında ürünün aynı bantta üretilen diğer ürünlerden bulaşı riski olan çeşitli alerjen bileşenler içerebileceğini söyleyelim. Bu da ürün etiketinde Alerjen uyarılar kısmında “Eser miktarda antep fıstığı, yer fıstığı, badem, ceviz, pikan cevizi, kaju fıstığı ve buğday gluteni içerebilir.” ifadesiyle tüketiciye beyan ediliyor.

Ürün bu haliyle 40 gr.’lık tek adette 183 kcal enerji veriyor. Ürünün tek adedi 18,6 gr. Karbonhidrata karşılık 3,1 gr. Lif içeriyor. Üründe ayrıca fındık ve leblebiden gelen 3,7 gr. Protein bulunuyor. Üründe ilave şeker olmaması, alınan karbonhidrata yüksek oranda lifin eşlik etmesi ve proteinden gelen kalori oranının %8,4 oranında olması alınan enerjinin kan şekerini dengede tutacak bileşenlerle alındığını ve tokluk hissini destekleyeceğini gösteriyor. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Hurma ezmesi (%54), Kavrulmuş fındık (%38), Sarı leblebi, Tarçın, Tuz
💉Alerjen Uyarı: Eser miktarda antep fıstığı, yer fıstığı, badem, ceviz, pikan cevizi, kaju fıstığı ve buğday gluteni içerebilir.
🔎Tadım Fındıklı ve Tarçınlı Hurmalı Bar
👉Enerji 183,2 kcal
👉Karbonhidrat 18,6 gr.
👉Yağ 9,7 gr.
👉Protein 3,7 gr.
👉Lif 3,1 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek adet (40 gr.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri