Sakız ve Şekerleme

Haribo Kübiks


Son dönemlerde özellikle sosyal medyada artan tüketici bilincine karşılık “Tadına bakalım, firmalardan hediyeleri kapalım” mantığıyla çoğalan hesapların imdadına yetiştiği ürünlerden biri de; yumuşak şekerler. Haribo firmasının da özel mesajlarla bezeli hediyelerle safına çektiği bu hesaplardan birinde geçtiğimiz gün yayınlanan bir ürünü inceleyeceğiz; Haribo Kübiks. Ürün 80 gr.’lık ambalajlarda satılıyor ve inanması güç fakat; 80 gr.’lık ambalajın yaklaşık 70 gram sofra şekeri ve glikoz şurubunudan oluşuyor!

Ürün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; Şeker, Glikoz şurubu ve Su bulunan bu ürün aslında tam bir şeker yüklemesi! Ürüne “yumuşak şeker” tanımlamasını yaptıran ise bu temel içeriklerin yanında içerdiği sığır jelatini, bindelik oranda eklenen meyve ve bitki suyu konsantreleri ve elbette yapay aroma vericilerdir. Üründe kola, elma, süt, ahududu, çilek ve kiraz aromaları yani aroma verici kimyasallar yer almaktadır.

Üründe 100 gr.’da 85,1 gr. Karbonhidrat aslında sofra şekeri ve glikoz şurubundan başka bir şey değildir. Ürün bu karbonhidrat yüküne karşılık içerdiği lif oranını tüketiciye beyan etmemektedir. Üründe ayrıca Palm yağı bulunsa da, besin değerleri tablosunda üründeki yağ miktarı sıfır gözükmektedir. Üründe ayrıca karamelize şeker şurubu ile parlatıcı katkı maddeleri bulunmaktadır. Ürünün oranı beyan edilmeyen fakat içerik sıralamasından anladığımız kadarıyla bindelik oranda spirulina, elma, tatlı patates, turp, frenk üzümü, havuç, yaban mersin, aspir ve kivi gibi meyve ve bitkilerin konsantresini içerdiğini de ayrıca belirtelim. Üründe ayrıca bilinmeyen oranda sığır jelatini içermektedir. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Şeker, Glikoz şurubu, Su, Sığır jelatini, Asitlik Düzenleyici (Sitrik asit), Çeşidine göre doğal meyve ve bitki konsantreleri (Spirulina, Elma, Tatlı patates, Turp, Frenk üzümü, Havuç, Yaban mersini, Aspir, Kivi), Aroma vericiler (Kola, Elma, Süt, Ahududu, Çilek, Kiraz), Karamelize şeker şurubu, Palm yağı, Parlatıcı (Karnauba mumu, Balmumu)
🔎Haribo Kübiks Karışık Yumuşak Şekerleme Besin Değerleri
👉Enerji 292 kcal
👉Şeker 55,6 gr.
👉Yağ Yoktur*
👉Protein 4 gr.
👉Lif Bilinmiyor
📌Not: Besin Değerleri tek paket ürün (80 gr.) için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri