Editoryal İçerik, Özel İnceleme, Peynir

Muratbey Plus Burgu D vitaminli Taze Peynir


D vitamini içeren ürünleri incelemeye Muratbey Plus Burgu Peynir ile devam ediyoruz. Ürün D vitaminli Tam Yağlı Taze Peynir kategorisindedir. Ürünü aynı markalı diğer Burgu Peynirden ayıran temel fark ise içeriğine eklenen D vitaminidir. Ürün 420 gr.’lık paketlerde satılıyor ve üründeki salamura suyu süzüldükten sonraki süzme ağırlığı ise 200 gr. olarak beyan ediliyor. Ürünün buzdolabında salamura suyu ile birlikte muhafaza edilmesi öneriliyor.

Ürünün içeriğine baktığımızda ilk dikkat çeken üründe herhangi bir koruyucu katkı maddesi bulunmamasıdır. Potasyum Sorbat veya Sodyum Benzoat gibi koruyucu katkı maddelerinin yanı sıra; ürün eritme peyniri kategorisinde olmadığı için emülsifiye edici tuzlar da içermemektedir. Bu haliyle tam yağlı taze peynir kategorisindeki üründe pastörize inek sütü, peynir mayası, tuz ve kültür yer almaktadır. Üründe stabilizör olarak Kalsiyum klorür haricinde ilave edilen D vitamini bulunuyor. Ürün bu haliyle kuru maddede %45 oranında süt yağı içermektedir. Buna göre 100 gr. üründe 20 gr. yağ ve 16,5 gr. protein yer almaktadır. Üründe ayrıca tuz oranı azaltılmış olup 100 gr.’da 1,8 gr. tuz bulunuyor. Bu da 25 gr.’lık tek porsiyonda 0,45 gr. tuz içerdiğini gösteriyor.

Ürün 25 gr.’lık tek porsiyonda 5 gr. sütten gelen yağ ve 4,1 gr. sütten gelen protein içermektedir. Üründe ayrıca tek porsiyonda 1,25 mcg. D vitamini bulunmakta olup bu da günlük ihtiyacın %25’ini karşılamaya yetmektedir. Üründe ayrıca tek porsiyonda 162,5 mg. Kalsiyum ve 150 mg. Fosfor bulunuyor. Ürün bu haliyle tek porsiyonda Türk Gıda Kodeksi Beslenme Referans Değerlerine göre günlük ihtiyacın %20’sinden fazla oranda Kalsiyum ve Fosfor içermetkedir. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Pastörize İnek Sütü, Stabilizör (Kalsiyum Klorür), Peynir mayası, Tuz, Kültür, D vitamini
🔎Muratbey Plus Burgu D Vitaminli Taze Peynir Besin Değerleri
👉Enerji 62,8 kcal
👉Karbonhidrat 0,3 gr.
👉Yağ 5 gr.
👉Protein 4,1 gr.
👉Tuz 0,45 gr.
👉D vitamini 1,25 mcg.
👉Kalsiyum 162,5 mg.
👉Fosfor 150 mg.
📌Not: Besin Değerleri tek porsiyon (25 gr.) ürün için verilmiştir.

Bu bir Sponsorlu içerik yayınıdır. Sponsorlu içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi
Yorum Yazabilirsiniz;


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri