Süt ve Sütlü İçecekler

Pınar Denge D Vitaminli Yarım Yağlı Süt


D vitamini içeren gıda takviyeleri ve peynirler sonrasında önceki günlerde Bim markette karşımıza çıkan Pınar markalı Denge Yarım Yağlı Süt ürününü inceleyeceğiz. Ürün D vitamini içeriğiyle dikkat çekiyor ve 500 ml.’lik kutularda satılıyor. Ürünün tek porsiyonu yaklaşık bir su bardağına denk gelen 250 ml. olarak kabul ediliyor.

Ürün içeriğine baktığımızda %1,5 yağlı İnek sütü ve D3 vitamini haricinde herhangi bir bileşen içermediğini görüyoruz. Ürünün laktozsuz süt kategorisinde olmadığını ve içeriğinde ilave şeker, tatlandırıcı, koruyucu veya aroma verici katkı maddesi içermediğini de belirtelim. Üründe bu haliyle 100 ml.’de sütten gelen 1,5 gr. yağ, 4,7 gr. karbonhidrat ve 3 gr. protein bulunuyor. Tek kutu ürün tüketimindeyse 7,5 gr. yağ, 23,5 gr. karbonhidrat ve 15 gr. protein içermektedir.

Ürünün farklılaştığı D vitamini içeriği ise 100 ml.’de 0,75 mcg. olarak besin değerleri tablosuna yansımaktadır. Bu da ürünün 250 ml.’lik tek porsiyon tüketiminde 1,9 mcg. D vitamini alımını göstermektedir. Üründe ayrıca yine tek porsiyonda 312,5 mg. Kalsiyum bulunmaktadır. D vitamini ile birlikte alınan kalsiyumun vücüda emiliminin arttığı çeşitli bilimsel çalışmalarla ortaya konmaktadır. Öyle ki, D vitamini yokluğunda vücuttaki kalsiyumun ancak %10-15’inin, fosforun ise %60’ının emilebilirken, D vitamini ile vücuda alındığında emilim oranının kalsiyumda %40’lara, fosforda ise %80’lere yükselmesidir. Aynı zamanda deri yoluyla da emilebilen D vitamini, kış aylarında güneş ışınlarının açılarının değişmesi ve güneş ışığına maruziyetin azalması sebebiyle kış aylarında azalmaktadır. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Yarım Yağlı İnek Sütü, D3 vitamini
🔎Pınar Denge D vitaminli Yarım Yağlı Süt Besin Değerleri
👉Enerji 225 kcal
👉Karbonhidrat 23,5 gr.
👉Yağ 7,5 gr.
👉Protein 15 gr.
👉Kalsiyum 625 mg.
👉D vitamini 3,75 mcg.
📌Not: Besin Değerleri tek paket (500 ml.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri