Krema Sos ve Ezmeler

Danette Kakaolu Fındık Kreması


Market raflarında yer alan kakaolu fındık kremalarına Danette markası da eklendi. Nutmaster markasıyla bilinen DKC Grup Sanayi A.Ş. firmasına fason olarak yaptırılan ürünün üretici firma bilgileri etikette yer almıyor. Ürün etiketinde DKC Grup Sanayi A.Ş. firmasına TR-52-K-004051 kayıt numarası dışında açık bir beyan bulunmuyor. 900 gr.’lık plastik kavanozlarda piyasaya sürülen ürünü inceleyeceğiz.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; Şeker, Bitkisel yağlar ve Fındık bulunuyor. Üründe bitkisel yağ olarak pamuk ve hidrojenize -margarin formunda palm yağı kullanıldığını görüyoruz. Buna göre üründe 100 gr.’da 53 gr. şekerin yanı sıra; 33 gr. yağ bulunuyor. Üründe 33 gr. yağın 6,6 gramının ise doymuş yağ olduğunu görüyoruz. Bu da üründeki pamuk yağının palm yağından çok daha fazla oranda olduğunu gösteriyor. Üründe ayrıca %13 oranında fındık bulunuyor – ki bu da 900 gr.’lık tek kavanozda 117 gr. fındık içerdiğini gösteriyor.

Üründe bu temel bileşenlerin yanı sıra; peyniraltı suyu tozu ve %7,5 oranında yağsız süt tozu bulunuyor. Ürün ayrıca %5 oranında kakao ve Emülgatör olarak soya lesitini içeriyor. Üründe son sırada ise aroma vericiler var fakat üründe kullanılan aroma vericilerin içeriği ve niteliği bilinmiyor. Ürün bu haliyle 20 gr.’lık tek porsiyonda 111 kcal içeriyor. Tek porsiyonda 11,4 gr. yani yaklaşık 5 tane küp şeker kadar ilave şeker bulunan üründe lif oranı ise tüketiciye beyan edilmiyor. Üründe tek porsiyonda 6,6 gr. yağ ve 1,28 gr. protein bulunuyor. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Şeker, Bitkisel yağ (Pamuk, Hidrojenize palm), Fındık (%13), Peyniraltı suyu tozu, Yağsız süt tozu (%7,5), Kakao (%5), Emülgatör (Soya lesitini), Aroma vericiler.
🔎Danette Kakaolu Fındık Kreması Besin Değerleri
👉Enerji 111 kcal
👉Şeker 11,4 gr.
👉Yağ 6,6 gr.
👉Protein 1,28 gr.
👉Lif Bilinmiyor
📌Not: Besin Değerleri (20 gr.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri