Bal ve Arı Ürünleri, Editoryal İçerik, İlave Şekersiz, Özel İnceleme

BEE’O Propolis Kara Mürver Çocuk Shot


Daha önce yetişkinlere yönelik çeşidini incelediğimiz Bee’o Propolis Çocuk Shot ürününü inceleyeceğiz. Ürün 50 ml.’lik şişelerde satılıyor ve adındna da anlaşılacağı gibi “shot” yani tek içimlik bir ürün olarak tüketiliyor. Ürünün içeriğinde ilave şeker, tatlandırıcı, aroma verici veya koruyucu katkı maddesi bulunmuyor.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk sırada Çilek suyu olduğunu görüyoruz. Yani ürün karamürverden daha yüksek oranda çilek suyu içermektedir. Bu da ürünün temel olarak çilek suyu ile tatlandırıldığını gösteriyor. Ürün içeriğinde Çilek suyu ve Ham bal oranı ise etikette belirtilmemiş olsa da, diğer bileşenlerden çıkarımla ikisinin %76 gibi bir oranda yer aldığını görüyoruz. Ürüne ismini veren bileşenlerden Kara mürver %15 oranında, Keçiboynuzu özü %10 oranında ve Saf propolis ise %1 oranında yer alıyor. Üründen alınan kalori ve bu kaloriyi oluşturan şeker, protein, yağ ve vitamin ile mineraller tamamen bu bileşenlerden geliyor.

Üründe yer alan Kara mürver, daha önce de farklı ürünlerde karşımıza çıkan bir orman meyvesi. Özellikle içerdiği A, E, C ve B grubu vitaminler ile magnezyum, kalsiyum, selenyum, çinko ve demir mineralleri açısından zengin olan kara mürver İçeriğinde ayrıca fenolikler, flavanoidler, polifenoller içermektedir. Üründe aroma verici olmaması da kara mürverin gerçek tadının alınmasını sağlayan bir etken olarak dikkat çekiyor. Üründe bulunan Keçiboynuzu da özellikle Akdeniz bölgesinde yetişen ve içeriğinde çeşitli vitamin ve mineraller barındıran bir meyvedir. Son dönemde birçok üründe karşımıza çıkan keçiboynuzu özellikle kakaonun yerini tutabilen, kakao gibi kafein içermeyen bir alternatif olarak bu tarz ürünlerde önemli bir yer tutmaktadır. Ürün bu haliyle 50 ml.’lik tek şişede 52 kcal enerji içermektedir. Üründe 10 gr. karbonhidrat ve 5 gr. protein yer alırken, üründe özellikle karamürverden gelen 80 mg. C vitamini yer almaktadır. Üründe ayrıca Magnezyum, Kalsiyum ve Demir gibi mineraller ile B grubu vitaminleri ve Çinko bulunmaktadır.

🔎İçindekiler: Çilek Suyu, Ham bal, Kara mürver (%15), Keçiboynuzu özü (% 10), Saf Propolis (%1)
🔎Bee’o Çocuk Shot Besin Değerleri
👉Enerji 52 kcal
👉Karbonhidrat 10 gr.
👉Yağ 0,1 gr.
👉Protein 5 gr.
👉C vitamini 80 mg.
👉Magnezyum 3,77 mg.
👉Kalsiyum 88 mg.
👉Demir 1,75 mg.
👉B1 vitamini 17 mcg.
👉B2 vitamini 10,5 mcg.
👉B6 vitamini 28,6 mcg.
👉Çinko 57,5 mcg.
📌Not: Besin Değerleri tek şişe (50 ml.) ürün için verilmiştir.

Bu bir Sponsorlu içerik yayınıdır. Sponsorlu içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi


Leave a Reply

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri