Gazsız İçecek

Torku Yeşil Portakal ve Limonlu İçecek


Ramazan yaklaşırken şerbetleri incelemeye devam ediyoruz. Bunlardan biri de “yeni nesil şerbet” sloganıyla satışta olan Torku markalı şerbet serisi. İlk olarak klorofil ile yeşillendirilmiş Torku Yeşil ürününü inceleyeceğiz. Ürün 1 litrelik şişelerde satılıyor.

Ürün içeriğinde ilk 3 sırada; Su, Şeker ve Portakal suyu konsantresi ile Limon suyu konsantresi yer alıyor. Üründe yüzde 6,3 oranında portakal suyu konsantresi yer alırken, yüzde 3,7 oranında da limon suyu konsantresi var. Bu haliyle üründe %10 oranında meyve içeren konsantrelerin yanı sıra; 100 ml.’de 12,4 gr. sofra şekeri bulunuyor. Buna göre 250 ml.’lik tek porsiyonda yani yaklaşık tek su bardağı içecek 31 gr. şeker içeriyor. Bu da tek bardakta yaklaşık 15 tane küp şekere denk bir şeker yüküne denk geliyor. Şerbet içerken elbette şeker tükettiğinizi bilirsiniz fakat tek bardakta 15 tane küp şekeri bile bile içmek, tabii ki tercih meselesidir.

Ürün bu iki meyve suyu konsantresinin ve 15 küp şekerin yanı sıra “meyveli” ve “baharatlı” şerbet tadını çok sayıda yapay aroma verici ile veriyor. Üründe portakal ve lime aroma verisinini yanında; sırasıyla tarçın, karanfil, yeşil elma ve nane aroma vericileri yer alıyor. Ürün bu yapay aroma verici karışımının yanı sıra; asitlik düzenleyici, antioksidan ve renklendirici içeriyor. Üründe renklendirici olarak klorofil göze çarpıyor. Doğal bir renklendirici olan klorofil, ticari olarak ısırgan, çim ve yoncadan üretilmektedir. Üründe bunların yanı sıra herhangi bir koruyucu katkı maddesi bulunmadığını da söyleyelim. #NeİçtiğiniziBilin

🔎İçindekiler: Su, Şeker, Portakal suyu konsantresi (%6,3), Limon suyu konsantresi (%3,7), Aroma vericiler (Portakal, Lime, Tarçın, Karanfil, Yeşil elma, Nane), Asitlik Düzenleyici (Sitrik asit, Trisodyum Sitrat), Antioksidan (Asrkobik asit), Renklendirici (Klorofil)
🔎Torku Yeşil Portakal ve Limonlu İçecek Besin Değerleri
👉Enerji 132,5 kcal
👉Şeker 31 gr.
👉Yağ Yoktur
👉Protein 0,75 gr.
👉Lif Yoktur
📌Not: Besin Değerleri tek porsiyon (250 ml.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri