Editoryal İçerik, İlave Şekersiz, Kuruyemiş ve Kurumeyve, Organik, Özel İnceleme

Carrefour Bio Organik Medjoul Hurma


Ramazan ayının gelmesiyle üç yıldır hurmaların içeriğindeki glikoz şurubundan bahsediyoruz ve sizleri bu konuda farkındalık sahibi olmaya çağırıyoruz. Her mevsime özgü son derece doyurucu ve lif oranı yüksek olduğu için de tok tutan bir meyve olan hurmanın; elbette Ramazan sofralarında bir başka yeri oluyor. Bugün sizlerle ilk kez Organik sertifikalı bir hurmayı inceleyeceğiz. Carrefour Bio Organik markasıyla satılan Medjoul Hurma 150 gr.’lık paketlerde satılıyor.

Ürün etiketinde her organik üründe olduğu gibi tabii ki ilk olarak Organik Üretim Sertifikası bilgilerini ve Türkiye Cumhuriyeti Organik Tarım Logosunu sorguluyoruz. Ürünün ECOCERT IMO tarafından kontrol ve sertifikasyon işlemlerinin yapıldığını görüyoruz. Ürünü sertifikalandıran firmaya ait numara da TR-OT-003 olarak etikette yine yer almaktadır. Ürünün Carrefour markasıyla Kafile Gıda San. Tic. A.Ş. tarafından ithal edilerek, BRCGS Kalite ve Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri sertifikasına sahip Işık Tarım Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. paketlendiğini söyleyelim.

Ürünün menşe bilgisi de yine etikette yer alıyor. Buna göre ürün Ürdün’den ithal ediliyor. Ek bir bilgi olarak; bu paket içindeki hurmaların deniz seviyesinin 350 mt. altında, Ürdün’ün Lut Gölü yakınlarında organik tarıma uygun bahçelerde yetiştirildiğini de belirtelim.

Ürünün içeriğinde glikoz şurubu veya herhangi bir ilave tatlandırıcı bulunmuyor. Ürün sadece hurmadan gelen doğal şeker içeriyor. Organik Medjoul Hurması özellikle içerdiği karbonhidrata karşılık yüksek lif ile dikkat çekiyor. Üründe bu haliyle 100 gr.’da 76 gr. Karbonhidrata karşılık 8,7 gr. Lif bulunuyor. Ürün ayrıca 100 gr.’da doğal olarak 2,3 gr. Protein içeriyor. Ürünün karbonhidrat ve proteinden gelen kalorisi ise 100 gr.’da 330 kcal olarak hesaplanıyor. #NeYediğiniziBilin

Bu bir Sponsorlu içerik yayınıdır. Sponsorlu içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri