Bal ve Arı Ürünleri, Editoryal İçerik, İlave Şekersiz, Krema Sos ve Ezmeler, Özel İnceleme

BEE’O Propolis Yummy Propolis Fındık & Keçiboynuzu


Türkiye’de yerli propolis ve sözleşmeli arıcılık modeliyle birçok farklı arı ürününü İTÜ Teknokent’te yapılan AR-GE çalışmalarıyla üreten BEE’O markasının yeni bir ürününü inceleyeceğiz. Çocuklara yönelik satılan; içeriğinde ham bal, fındık ve keçiboynuzu özü bulunan BEE’O Yummy 30 gr.’lık tüp ambalajlarda satılıyor. Üründe ilave şeker, aroma verici veya herhangi bir katkı maddesi bulunmuyor.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk sırada Ham Bal olduğunu görüyoruz. Diğer içerikleri sıralamaya göre hesapladığımızda üründeki ham bal oranının %50’yi bulduğunu söyleyebiliriz. Üründe Ham Balın yanı sıra; %30 oranında Keçiboynuzu özü ve %15 oranında fındık yer alıyor. Üründe ayrıca kakao da bulunuyor. Bu haliyle hem keçiboynuzu özü, hem fındık hem de kakaonun yer aldığı yeni bir ürünle karşı karşıyayız. Üründe bunların yanında herhangi bir koruyucu, katkı maddesi, aroma verici veya ilave şeker bulunmadığını söyleyelim.

Ürünün besin değerleri ambalajın mevzuat hükümlerine göre küçük olması sebebiyle ambalaj üzerinde yer almıyor. Ürün 30 gr.’lık tek paketinde 60 kcal enerji veriyor. Üründe 23,9 gr. karbonhidrat ve 1,2 gr. lif bulunuyor. Bu haliyle ürün içerdiği ham bal ve keçiboynuzu özü sebebiyle yüksek bir karbonhidrat kaynağıyken, lif miktarı da fındıktan gelmektedir. Üründe ayrıca 30 gr.’lık tek adette 0,2 gr. protein, 14,4 mg. Kalsiyum, 1,8 mg. Magnezyum, 0,75 mg. Demir ve 0,012 mg. B6 vitamini bulunmaktadır. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Ham Bal, Keçiboynuzu özü (%30), Fındık (%15), Kakao, Propolis (%1)
🔎Bee’o Yummy Propolis Fındıkve Keçiboynuzu Besin Değerleri
👉Enerji 60 kcal
👉Karbonhidrat 23,9 gr.
👉Yağ Yoktur
👉Protein 0,2 gr.
👉Lif 1,2 gr.
👉Kalsiyum 14,4 mg.
👉Magnezyum 1,8 mg.
👉Demir 0,75 mg.
👉B6 vitamini 0,012 mg.
📌Not: Besin Değerleri tek adet (30 gr.) ürün için verilmiştir.

Bu bir Sponsorlu içerik yayınıdır. Sponsorlu içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri