Editoryal İçerik, Gıda Takviyesi, İlave Şekersiz, Özel İnceleme

Ocean Ultimate Balık Yağı Kapsül


Daha önce farklı markaların, farklı çeşitlerini incelediğimiz Balık yağı kapsüllerinden bugün özel inceleme kapsamında Ocean Ultimate Balık Yağı’nı inceleyeceğiz. En baştan ürünün takviye edici gıda niteliğinde olduğunu ve hastalıkların önlenmesi ya da tedavi amacıyla kullanılamayacağını hatırlatalım. Ürün 30 yumuşak kapsül içeren cam kavanozlarda satılmaktadır. Ürün etiketine IFOS 5 yıldız logosu ve Yüksek Omega-3 kaynağı ifadesi dikkat çekmektedir.

Ürün içeriğine baktığımızda 1200 mg. Balık yağı içeren kapsüller olduğunu görüyoruz. Her bir kapsül 1050 mg. Omega-3 içermektedir. Bu da üründeki Omega-3 konsantrasyonunun %87,5 gibi yüksek bir düzeyde olduğunu ortaya koyuyor. Omega-3’ün saflık oranı da denilen bu oran aslında balık yağının kalite parametrelerinden biridir. Ürün etiketinde ayrıca üründeki balık yağının soğuk su balıklarından elde edilen, moleküler olarak distile edildiğini ve saflaştırıldığını göstermektedir. Bu açıdan bakıldığında; ürünün ağır metallerden uzak, temiz ve soğuk sularda yaşayan, küçük cins balıkların gövde yağlarından üretilmesi, mekanik yöntemlerle herhangi bir kimyasal çözücü kullanılmadan saf olarak üretilmesi hususu önemlidir.

Bunun yanı sıra; ürünün Trigliserid formda balık yağı içerdiğini belirtelim. Trigliserid formdaki yağlar balıklardaki yağın doğal – olması gerektiği hali denebilir. Bunun karşılığı ise Etil Ester yağlardır – ki bunlar kimyasal bileşen içerir. Bu yağların aç karnına alınması problem olabilirken, biyoyararlılığı yani vücut tarafından emilme oranı da düşüktür. Trigliserid formdaki balık yağlarının emilim oranı %70 ila %80 civarındadır.

#IFOS ÖZEL: Ürüne ait IFOS raporunda 0820574 parti no’lu ürünün 587 mg. EPA ve 448 mg. DHA olmak üzere toplam 1154 mg. Omega-3 içerdiği görülüyor.

IFOS sertifikası 30021686 parti no’lu ve 08.2023 Son Tüketim Tarihli ürüne aittir.

Ürün bu haliyle tek kapsülde 580 mg. EPA ve 390 mg. DHA içermektedir. Türk Gıda Kodeksi’ne göre DHA alımında faydalı etki
250 mg. ve üzeri alımda görülmektedir. Bu da üründeki DHA oranının bunun 2 katından fazla olduğunu ortaya koymaktadır. Ayrıca ürünün IFOS raporunda etiket verilerinden daha yüksek oranda EPA ve DHA içerdiğini de görmekteyiz. Ürün bu temel bileşenlerin yanı sıra; Gliserin, saf su, limon yağı ve E vitamini yani Tokoferolce zengin ekstrakt içermektedir.. Fakat bu üründe de içeriğindeki E vitaminiyle ilgili tüketiciye bir beyan da bulunulmamaktadır. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Balık yağı, Balık Jelatini, Nemlendirici (Gliserol), Saf su, Limon yağı, Antioksidan (Tokoferolce zengin Ekstrakt [ E Vitamini])
🔎Ocean Ultimate Balık Yağı Kapsül Besin Değerleri
👉Balık yağı 1200 mg.
👉Toplam Omega-3 780 mg.
👉EPA 384 mg.
👉DHA 252 mg.
📌Not: Besin Değerleri tek kapsül ürün için verilmiştir.

Bu bir Sponsorlu içerik yayınıdır. Sponsorlu içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri