Barlar, Editoryal İçerik, İlave Şekersiz, Özel İnceleme

Züber Hi Protein Yer Fıstıklı Meyveli Bar


İlave şeker içermeyen ve birbirinden farklı çeşitlerde ürünlerine sürekli olarak yenilerini ekleyen Züber markasının bu kez de “yüksek proteinli” meyve barlarından Züber Hi Protein Yer Fıstıklı Meyveli Bar ürününü inceliyoruz. Ürün 45 gr.’lık paketlerde satılıyor. Ürün ambalajı üzerinde 15 gr. protein ibaresi dikkat çekiyor. İbarenin 45 gr.’lık tek paket içeriğindeki protein oranını gösterdiğin söyleyelim.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; Hurma, Süt Proteini Konsantresi ve Yer Fıstığı olduğunu görüyoruz. Üründe ilave şeker, tatlandırıcı veya aroma verici gibi yapay bileşenler yer almamakta olup, hurmadan ve hurma özünden gelen doğal şeker bulunuyor. Bu haliyle ürün 100 gr.’da 47 gr. Karbonhidrata karşılık 6 gr. Lif içeriyor. Bu da 45 gr.’lık tek pakette üründe 21 gr. Karbonhidrata karşılık 2,7 gr. Lif alındığını gösteriyor. Bu yüksek lif oranı hurma ve hurma özünden gelen karbonhidrat ve doğal şekerin kana daha uzun sürede ve dengeli olarak karışmasına katkıda bulunuyor.

Üründeki yer fıstığı oranı da %19 gibi yüksek bir orandadır. Buna göre 45 gr.’lık tek paket üründe 8,6 gr. Yer fıstığı bulunuyor. Üründe yer fıstığından gelen yağ haricinde ilave bitkisel ya da hayvansal yağ bulunmuyor. Bu haliyle ürün 45 gr.’lık tek adette 3,4 gr. yağ içeriyor. Üründe palm yağı gibi doymuş yağ oranı yüksek bir ilave olmayınca da; yer fıstığından gelen yağın yapısı gereği ürünün sadece 0,5 gramı doymuş yağdan ibarettir. Üründe doymuş yağdan kalori oranı buna göre sadece %2,6 oranındadır. İlave şeker içermeyen ürün bu haliyle Dünya Sağlık Örgütü’nün sağlıklı tüketim kritlerine uygun olarak görülmektedir.

Gelelim ürünün protein kaynağına ve oranlarına… Ürünün içeriğin 2. sırasında süt proteini konsantresi içerdiğini söylemiştik. Bunun yanı sıra; yer fıstığından ve peynir altı suyu konsantresinden de protein katkısı alan ürün 100 gr.’da 33 gr. gibi yüksek bir protein oranına sahiptir. Bu da 45 gr.’lık tek paketin üçte birinin proteinden ibaret olduğunu – 15 gr. protein içerdiğini gösteriyor. Üründe proteinden gelen kalori oranı ise %35 gibi yüksek bir oran hesaplanıyor. Ürünün ayrıca hindiba kökü lifi içerdiğini ve bunun da lif oranına katkı sağladığını söyleyelim. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Hurma, Süt proteini konsantresi, Yer fıstığı (%19), Hurma özü, Peynir altı suyu konsantresi, Hindiba kökü lifi
🔎Züber Hi Protein Yer Fıstıklı Meyveli Bar Besin Değerleri
👉Enerji 170 kcal
👉Karbonhidrat 21 gr.
👉Yağ 3,4 gr.
👉Protein 15 gr.
👉Lif 2,7 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek adet (45 gr.) ürün için verilmiştir.

Bu bir Sponsorlu içerik yayınıdır. Sponsorlu içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri