Gazlı İçecek

Uludağ Frutti C-max Portakal Aromalı


Reklamlarla ve tanıtımlarında koruyucu içermediği vurgusuyla çokça gördüğümüz Uludağ Frutti markalı aromalı maden sularından C vitaminli C-max Portakal Aromalı çeşidi inceleyeceğiz. Ürün dün bir takipçimiz tarafından “koruyucu içermiyor fakat içinde birçok katkı maddesi var” ifadesiyle paylaşıldı. Mevzuata göre; “Portakal aromalı doğal zengin mineralli gazlı içecek” olarak tanımlanan ürün 200 ml.’lik cam şişelerde satılıyor.

Ürün içeriğinde %90,5 oranında Doğal mineralli su yani maden suyu bulunuyor. Üründe geri kalan %9,5 oranındaki bileşenin – %8,7’lik kısmı ilave şeker olarak göze çarpıyor. Bu haliyle standart boy su bardağına denk gelen 200 ml.’lik tek şişe 17,4 gr. yani yaklaşık 8 tane küp şeker içeriyor. Üründe lif bulunmadığı için vücuda alınan bu şeker yükü kana hızla karışıyor.

Üründe koruyucu bulunmuyor fakat sırasıyla; asitlik düzenleyici, stabilizörler, aroma verici ve renklendiriciler içeriyor. Üründe ayrıca C vitamini ilavesi de gerek ürünün isminde ve gerekse reklamlarda çokça vurgulanıyor. Ürün 100 ml.’de 60 mg. C vitamini içeriyor – ki bu da tek şişede 120 mg. C vitaminine denk geliyor. Ürünün vitaminden daha yüksek oranda aroma verici içerdiği herhangi bir reklam ya da tanıtımda vurgulanmıyor, sözü dahi edilmiyor. Üründe C vitamininden daha yüksek oranda yapay portakal aroması yer alıyor. Üründe karbondioksit ve sitrik asitin yanı sıra; Stabilizör olarak gam arabik ve ağaç reçinesinin gliserol esterleri ile Renklendirici olarak Beta karoten ve Karamel bulunuyor. #NeİçtiğiniziBilin

🔎İçindekiler: Doğal mineralli su (%90,5), Şeker, Karbondioksit, Asitlik Düzenleyici (Sitrik asit), Stabilizörler (Gam arabik, Ağaç reçinesinin gliserol esterleri), Aroma verici, C vitamini, Renklendiriciler (Beta karoten, Karamel)
🔎Uludağ C-max Portakal Aromalı Besin Değerleri
👉Enerji 82 kcal
👉Şeker 17,4 gr.
👉Yağ Yoktur
👉Protein Yoktur
👉Lif Yoktur
👉C vitamini 120 mg.
📌Not: Besin Değerleri tek şişe (200 ml.) ürün için verilmiştir.

Yorum Yazabilirsiniz;


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri