Gündem Özel

Marketlerde satış kısıtlaması getiren genelge yürürlüğe girdi; Hijyenik ped, kondom ve tıraş malzemeleri satışları da durduruldu.


Önceki günlerde gündeme bomba gibi düşen ve marketlerde sadece temel ihtiyaç malzemelerinin satışına izin veren Market Genelgesi bugün itibariyle yürürlüğe girdi. Genelgenin uygulanmaya başladığı birçok kurumsal markette raflara bantlar çekildi, kolilerle kapatılarak “Satılmaz” uyarıları konuldu. Ürünlerin online market ve telefon ile sipariş yoluyla saat 17:00’ye kadar satışına devam edilebiliyor.

Farklı marketlerde yapılan tespitlere göre; yasaklanan ürünler arasında şampuanlar, hijyenik pedler ve tıraş malzemeleri bulunuyor. Rafların çeşitli şekillerde kapatılarak satışa izin verilmediği tüketiciler tarafından böyle fotoğraflanıyor.

Dikkat çeken bir diğer yasak ise kondom reyonlarında karşımıza çıktı. Deodorant ve bakım ürünlerinin bulunduğu raflarında yasak kapsamında bantlarla çevrildiği tüketiciler tarafından marketlerde böyle fotoğraflandı. Satışı kısıtlanan üünlerde aynı zamanda indirim etiketleri de gözden kaçmıyor. Yasak kapsamındaki ürünlerin bulunduğu rafların ise genellikle dolu olduğu, ürünlerin raflardan kaldırılmadığı anlaşılıyor.

Yasak kapsamında reyonlarına bant çekilen bir diğer ürün grubu ise teksil ürünleri oldu. Marketlerde yer alan tekstil reyonlarına genelge uyarınca satışın durdurulduğuna dair uyarılar konuldu. Bantlarla çevrilen raflarda terlik, iç giyim ve çorap gibi tekstil malzemeleri bulunuyor.

Yine genelge uyarınca marketlerdeki kırtasiye reyonları da bantlarla çevrilerek yasak kapsamına alındı. Kırtasiye dükkanlarının kapalı olduğu bu süreçte, marketlerde kalem, defter ve diğer yan ürünlerin yer aldığı birçok çeşit ürün satılıyordu.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri