Çikolata ve Gofret

Ülker Hanımeller Hurmalı Dolgulu Kurabiye


Hurmalı ürün çeşitlerinin arttığı bir süreçte; hazır Ramazan ayı da gelmişken; Ülker Hanımeller serisine Hurmalı Kurabiye çeşidini ekledi. Ürün “Sınırlı sayıda” ifadeleri ve “Anne eli değmiş gibi” sloganlarının yer aldığı 108 gr.’lık ambalajlarda satılıyor.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; Buğday unu, Hurma ve Şeker olduğunu görüyoruz. Üründe %27 oranında hurma yer alıyor. Bu da 108 gr.’lık tek pakette yer alan kurabiyelerde yaklaşık 30 gr. hurma demek oluyor. Üründe sofra şekerinden daha yüksek oranda hurma yer alsa da; ürün ilave şeker olarak ayrıca invert şeker şurubu ve nişasta bazlı bir şeker türü olan maltodekstrin içeriyor. Üründe bu haliyle 108 gr.’lık tek pakette yaklaşık 42 gr. ilave şeker bulunurken, 30 gr.’lık tek porsiyon ürün 12 gr. yani yaklaşık 6 tane küp şeker içeriyor. Üründe bu şeker yüküne karşılık tek porsiyondaki lif oranı ise 0,45 gr. gibi düşük bir seviyeye denk geliyor.

Üründe bu temel bileşenlerin yanı sıra Ülker ürünlerinin olmazsa olmazlarından olan Palm yağı yer alıyor. Ürün bu haliyle 100 gr.’da 13 gr. yağ içerirken, bunun 6,5 gr.’lık kısmı doymuş yağ olarak dikkat çekiyor. Ürün bu haliyle 30 gr.’da 129 kcal enerji veriyor. Ürünün tek porsiyonunda 22 gr. Karbonhidrat, 3,9 gr. yağ ve 1,4 gr. protein bulunuyor. Ürünün içeriğinde ayrıca yumurta, tuz ve bindelik oranda muskat tozu içeriyor. Üründe ayrıca yapay aroma vericiler yer alırken, aroma vericilerin çeşidi ve içeriği tüketiciye beyan edilmiyor. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Buğday unu, Hurma (%27), Şeker, Bitkisel yağ (Palm), İnvert şeker şurubu, Nem vericiler (Gliserol, Sorbitol), Maltodekstrin, Yumurta, Tuz, Kabartıcılar (Sodyum Hidrojen Karbonat, Disodyum Difosfat), Aroma vericiler, Muskat tozu.
🔎Ülker Hanımeller Hurmalı Kurabiye Besin Değerleri
👉Enerji 129 kcal
👉Şeker 12 gr.
👉Yağ 3,9 gr.
👉Protein 1,4 gr.
👉Lif 0,45 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek porsiyon (30 gr.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri