Gazlı İçecek

Sarıkız C vitaminli Limon Aromalı Gazlı İçecek


Önceki gün yayınladığımız limon aromalı ve C vitamini ilaveli maden suyu sonrasında çokça sorulan ürünlerden birini inceleyeceğiz; Sarıkız C vitaminli Limon Aromalı Gazlı İçecek. Ürün benzer şekilde 200 ml.’lik cam şişelerde ve 6’lı paketlerde satılıyor. Ürün üzerinde Limon ifadesi ve görselleri yer alsa da; üründe limon suyu yerine aroma vericisi yer alıyor. Bu üründeki dikkat çeken ise benzer ürünlerden farklı olarak bu üründe doğal aroma verici bulunmasıdır.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; Doğal mineralli su, Şeker ve Karbondioksit olduğunu görüyoruz. Üründe bu haliyle 100 ml.’de 8,5 gr. sofra şekeri ilavesi bulunuyor. Üründe sofra şekeri haricinde nişasta bazlı şeker veya tatlandırıcı bulunmuyor. Ürün bu haliyle tek şişede 17 gr. yani yaklaşık 8 tane küp şeker içermektedir.
Üründe bunların yanında doğal limon aroması olduğunu söylemiştik. Üründeki limon tadı ve kokusu bu aroma vericiden kaynaklanıyor. Ürün ayrıca C vitamini ilavesi içermektedir – ki ayrıca Antioksidan olarak da C vitamini olarak bilinen Askorbik asit de içermektedir. Buna göre ürün 100 ml.’de 60 mg. C vitamini içerirken, bu oran tek şişede 120 mg. düzeyine yükselmektedir. Bu da günlük ihtiyacın iki katına yakın bir orana denk gelmektedir.


Ürün bu temel bileşenlerin yanı sıra; kıvam arttırıcılar, stabilizörler,koruyucu ve renklendirici katkı maddeleri içermektedir. Üründe kıvam arttırıcı olarak Gam arabik, Stabilizör olarak Ağaç reçinesinin gliserol esterleri, Koruyucu olarak Sodyum Benzoat ve Renklendirici olarak da Beta Karoten bulunmaktadır. Bu haliyle; ürün içeriğinde limon suyu veya limon suyu konsantresi bulunmadığı için ürüne sarıya yakın renk beta karoten ile verilmiştir. #NeİçtiğiniziBilin

🔎İçindekiler: Doğal mineralli Su (%90), Şeker, Karbondioksit, Asitlik Düzenleyici (Sitrik asit), Doğal limon aroması, C vitamini, Kıvam arttırıcı (Gam arabik), Stabilizörler (Ağaç reçinesinin gliserol esterleri), Koruyucu (Sodyum Benzoat), Antioksidan (Askorbik asit), Renklendirici (Beta Karoten)
🔎Sarıkız Limon Aromalı Gazlı İçecek Besin Değerleri
👉Enerji 68 kcal
👉Şeker 17 gr.
👉Yağ Yoktur
👉Protein Yoktur
👉C vitamini 120 mg.
📌Not: Besin Değerleri tek şişe (200 ml.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri