Gazlı İçecek, İlave Şekersiz

Pınar Frii Misket Limonlu Gazlı İçecek


Geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan gazlı içeceklerden biri olan Pınar Frii ürününü güncel içerikleri üzerinden inceleyeceğiz. Güncel içerikleri diyoruz çünkü ürün piyasaya ilk çıktığında tek şişede tam 29 gr. ilave şeker içeren bir gazlı içecekti. Şimdi market raflarında yer alan üründe ise ilave şeker yerine Aspartam ve Asesülfam Potasyum gibi tartışmalı yapay tatlandırıcılar kullanılıyor. Ürün ayrıca koruyucu, kıvam arttırıcı, renklendirici gibi çeşitli katkı maddeleri bulunmaktadır. Ürün 250 ml.’lik şişelerde satılmaktadır.

Ürün aslında içeriğinde sadece %4 oranında limon bulunan – oranı bilinmeyen limon suyu konsantresi, karbondioksit ve çeşitli katkı maddeleriyle endüstriyel bir ürüne dönüştürülmüş kaynak suyundan ibarettir. Öyle ki, ürünün %98’i doğal kaynak suyundan ibarettir. Üründeki limon oranı, limon suyu konsantresi oranı %2 bile kabul edilse binde 8 oranını geçmemektedir. Bu kadar az oranda misket limonu içeren limon suyu konsantresi varken; üründeki limon tadı ve kokusu da doğal misket limonu aroma vericisi ve doğal limon aroma vericisi ile verilmiştir.

Üründe bunların yanında kıvam arttırıcı olarak akasya gamı ve ağaç reçinesinin gliserol esterleri, renklendirici olarak klorofiller ve klorofillerin bakır kompleksleri ile aspir çiçeği konsantresi, koruyucu olarak potasyum sorbat ve sodyum benzoat bulunmaktadır. Üründeki tatlandırıcı ve koruyucu katkı maddeleri ürünü tek başına tartışmalı bir endüstriyel ürüne dönüştürmektedir. Üründe 100 ml.’de 13 mg. C vitamini ilavesi yer alırken, bu da 250 ml.’lik tek şişede 32Ürün bu haliyle kalorisiz fakat koruyuculu, şekersiz fakat tatlandırıcılı, C vitaminli fakat sağlıklı olmayan bir içerik vaad etmektedir. #NeİçtiğiniziBilin

🔎İçindekiler: Doğal kaynak suyu (%98), Limon suyu konsantresi, Karbondioksit, Asitlik Düzenleyici (Sitrik asit, Sodyum Sitrat), Kıvam arttırıcılar (Akasya gamı, Ağaç reçinesinin gliserol esterleri), Renklendiriciler (Klorofiller ve klorofillerin bakır kompleksleri, Aspir çiçeği konsantresi), Doğal misket limonu aroma vericisi, Doğal limon aroma vericisi, Tatlandırıcı (Aspartam, Asesülfam-K), C vitamini, Koruyucular (Potasyum Sorbat, Sodyum Benzoat)
🔎Pınar Frii Misket Limonlu Gazlı İçecek Besin Değerleri
👉Enerji 3 kcal
👉Şeker Yoktur
👉Yağ Yoktur
👉Protein Yoktur
👉C vitamini 32,5 mg.
📌Not: Besin Değerleri tek şişe (250 ml.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri