Gazsız İçecek

Torku Şeftali Aromalı Soğuk Çay


Yaz aylarının yaklaşmasıyla raflarda soğuk çay olarak bilinen aromalı gazsız içeceklerin sayısı da artmaya başladı. Bunlardan biri Torku markasıyla raflarda yer alan Şeftali Aromalı Soğuk Çay. Ürün 250 ml.’lik kutularda ve 1 litrelik şişelerde satılıyor, şeftali aromalı çeşidin yanında limon aromalı çeşidi de bulunuyor. Ürünün üretici bilgisi etikette yer almıyor fakat Ürün İşletmecisi olarak Panagro Tarım Hayvancılık San ve Tic. A.Ş. Bozkır Meyve İşleme Tesisi görünüyor.Ürünün Helal sertifikasına sahip olduğu etiket üzerinde beyan ediliyor.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; Su, Şeker ve Asitlik Düzenleyici olduğunu görüyoruz. Üründe 100 ml.’de 4,6 gr. ilave şeker yer alıyor – ki bu da 250 ml.’lik tek kutuda 11,5 gr. İlave şekere yani yaklaşık 6 tane küp şekere denk geliyor. Başka bir deyişle, 6 küp şeker atılmış yaklaşık 1 su bardağı çaylı, aromalı gazsız içecekten bahsediyoruz. Üründeki çay içeriği ise içerik sıralamasında 4. sırada yer alıyor. Ürün %0,24 yani binde 2,4 oranında çay ekstraktı içeriyor. Bu haliyle 250 ml’lik tek kutuda 0,6 gr. çay ekstraktı bulunuyor. Üründe bu çay ekstraktından gelen kafein haricinde ilave kafein yok. Ürün bu haliyle 100 ml.’de 5,6 mg. Kafein içermektedir.

Üründeki şeftali tat ve kokusu ise, doğal aroma vericilerle verilmiştir. Ürün içeriğinde Doğal Şeftali aroma vericisi bulunuyor. Ürün bunun haricinde renklendirici veya koruyucu katkı maddeleri veya tatlandırıcı içermemektedir. Üründe Asitlik Düzenleyici olarak Sitrik asit ve Antioksidan olarak Askorbik asit dışında herhangi bir katkı maddesi bulunmuyor. Ürün isminde de özellikle Türk kelimelerin kullanıldığı ve Ice Tea ifadesi yer almadığı dikkat çekmektedir. #NeİçtiğiniziBilin

🔎İçindekiler: Su, Şeker, Asitlik Düzenleyici (Sitrik asit), Çay ekstraktı (%0,26), Doğal aroma verici (Şeftali), Antioksidan (Askorbik asit)
🔎Torku Şeftali Aromalı Soğuk Çay Besin Değerleri
👉Enerji 47,5 kcal
👉Şeker 11,5 gr.
👉Yağ Yoktur
👉Protein Yoktur
👉Lif Yoktur
👉Kafein 14 mg.
📌Not: Besin Değerleri tek kutu (250 ml.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri