Editoryal İçerik, Gıda Takviyesi, Özel İnceleme

Ocean Lipozomal C vitamini


Pandemi döneminde en çok konuşulan vitaminlerden C vitamininin bugüne kadar farklı formlarda sunulduğu takviye edici gıdaları inceledik. Koronavirüs ile mücadelede kullanımı yaygınlaşan 1000 mg C vitamini içerikli gıda takviyelerinden birini inceleyeceğiz; Ocean Lipozomal C Vitamini. Ürün 5 ml.’lik flakonlarda tek kullanımlık olarak sunuluyor. Ürün 1 bardak suya karıştırılarak tüketilmektedir.

İlk olarak ürün içeriğindeki temel bileşenlerden bahsedelim. Ürün içeriğinde C vitamini, Fosfotidilkolin ve E vitamini bulunuyor. Üründe ayrıca ayçiçek lesitini, sitrik asit ve koruyucu olarak potasyum sorbat gibi yan bileşenler yer alıyor. 5 ml’lik tekli flakonda 1000 mg C vitamini içeren üründe ayrıca 150 mg Fosfotidilkolin ve 5 mg alfa tokoferole eşdeğer E vitamini yer alıyor. Bu haliyle tüketilen tek flakonla günlük C vitamini ihtiyacının %1250’si karşılanmaktadır.

Ürünün özellikle yerli AR-GE çalışması sonucunda Türkiye’de üretilen farklılaşmış formu dikkat çekiyor. Lipozomal C vitamini olarak dikkat çeken ve içeriğinde Fosfolipid kompleks barındıran ürünün farklıklarını çok detaya inmeden açıklamaya çalışalım. 1961 yılında Cambridge Üniversitesi’nde keşfedilen lipozomal teknoloji, hücre zarını oluşturan fosfolipid yapıyla benzerliğiyle biliniyor. Fosfolipidler ilaçların yan etkilerinin azaltılması ve emiliminin arttırılması için ekten madde ile birlikte bir kapsülün içine hapsediliyor. Bu şekilde yapılan kapsülleme, etken maddenin hem etki edecek bölgeye gönderilmesini hem de kontrollü bir şekilde salınmasını sağlıyor. Lipozomal yapıların tamamının direkt hücre duvarından içeriye girmesi gerçekleşmiş oluyor.

Ocean Lipozomal C - YouTube
Ürün 5 ml.’lik flakonlarda tek kullanımlık olarak sunuluyor. Ürün 1 bardak suya karıştırılarak tüketilmektedir. Ürünün belirtilen dozu aşmadan tüketilmesi ve hamilelik ile emzirme döneminde kullanılması durumunda doktora danışılması tavsiye edilmektedir.

Üründe ayrıca lipozomal kompleks içeriğinde ayçiçek lesitini bulunduğunu söylemiştik. Üründe bulunan ayçiçek lesitini, soya lesitinine oranla doğal yollarla elde edilmesi ve kimyasal ilave içermemesi adına önem taşıyor. Ürünün şeker içermediğine dair raporları mevcuttur. Üründe katkı maddesi olarak asitlik düzenleyici ve koruyucu bulunduğunu da söyleyelim. #NeİçtiğiniziBilin

🔎İçindekiler: Deiyonize su, Sodyum L-askorbat (C vitamini), Fosfolipid kompleks (Fosfotidkolin, Ayçiçek Lesitini), Asitlik Düzenleyici (Sitrik asit), DL-alfa tokoferil asetat (E vitamini), Koruyucu (Potasyum Sorbat)
🔎Ocean Lipozomal C vitamini İçeren Takviye Edici Gıda Besin Değerleri
👉C vitamini 1000 mg.
👉Fosfotidilkolin 150 mg.
👉E vitamini 5 mg. alfa-tokoferol
📌Not: Besin Değerleri tek kullanım (5 ml.) ürün için verilmiştir.

Bu bir Editoryal içerik yayınıdır. Editoryal içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Sponsorlu içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri