Gazsız İçecek

Lipton Ice Tea Limon Aromalı Gazsız İçecek


Yaz aylarının gelmesiyle hem reklamlarında hem de tüketiminde artış olan soğuk çay olarak bilinen gazsız içecek ürünlerinden Lipton Ice Tea Limon Aromalı ürünü inceleyeceğiz. Ürün litrelik seçeneklerinin yanında 250 ml.’lik kutularda satışa sunuluyor. Ürün aynı zamanda Pepsi ve Fruko üreticisi konumundaki Fruko Meşrubat San. Ltd. Şti. firması tarafından Adana, İzmir ve Çorlu fabrikalarında üretiliyor. Ürün içeriğinde ilk 3 sıraya baktığımızda aslında nasıl bir ürünle karşı karşıya kaldığımızı anlıyorsunuz. Ürün ilk 3 sırada; Su, Şeker ve Fruktoz şurubu içeriyor. Üründe bu şeker ve nişasta bazlı şeker ilavelerinin yanı sıra; Stevya olarak bilinen tatlandırıcılar bulunuyor.

Ürün bu haliyle 100 ml’de 4,5 gr. şeker içeriyor – ki bu da 250 ml.’lik tek kutuda 11 gr. yani yaklaşık 5 tane küp şekere denk geliyor.
Soğuk çay adıyla satılan üründe çay oranı ise %0,12 yani binde 1,2 olarak dikkat çekiyor. Ürün binde 1,2 oranında siyah çay ekstraktının yanı sıra %0,1 yani binde 1 oranında da limon suyu konsantresi içeriyor. Ürüne bu oranda limon suyunun limon tadı vermeyeceği için ayrıca yapay aroma vericiler de eklenmiştir. Ürün bu haliyle 250 ml.’lik tek kutuda 0,3 gr. Siyah çay ekstraktı ve 0,025 gr. Limon suyu konsantresi – damlaları içermektedir.

Üründe bu temel bileşenlerin yanında asitlik düzenleyici olarak Trisodyum Sitrat, Antioksidan olarak Askorbik asit ve Tatlandırıcı olarak Steviol Glikozitler bulunuyor. Ürünün tek kutuda 48 kcal enerji verdiğini ve alınan kalorinin tamamının sofra şekeri ve fruktoz ilavesinden geldiğini söyleyelim. #NeİçtiğiniziBilin

🔎İçindekiler: Su, Şeker, Fruktoz, Sitrik asit, Siyah çay ekstraktı (%0,12), Limon suyu konsantresi (%0,1), Asitlik Düzenleyici (Trisodyum Sitrat), Aroma verici (Limon), Antioksidan (Askorbik asit), Tatlandırıcı (Steviol Glikozitler)
🔎Lipton Ice Tea Limon Aromalı Soğuk Çay Besin Değerleri
👉Enerji 48 kcal
👉Şeker 11 gr.
👉Yağ Yoktur
👉Protein Yoktur
👉Lif Yoktur
📌Not: Besin Değerleri tek kutu (250 ml.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri