Süt ve Sütlü İçecekler

Torku Miniki Kakaolu Süt


Üzerinde çizgi film görselleriyle özellikle çocuklara yönelik pazarlama ve satış politikası yürüten kakaolu ve meyveli sütlerden bugün Torku Kakaolu Süt ürününü inceliyoruz. Ürün 180 ml.’lik pipetli kutularda satılıyor ve ürün üzerinde Rafadan Tayfa çizgi filmine ait görseller yer alıyor.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada, Pastörize İnek sütü, Pancar şekeri ve Kakao tozu olduğunu görüyoruz. Ürünün temel bileşenlerinin yanında ürün ayrıca kıvam arttırıcı katkı maddeleri içeriyor. Üründe bunların yanı sıra renklendirici, aroma verici veya koruyucu katkı maddeleri bulunmuyor.

Ürün etiketinde de tüketiciye açıkça beyan edildiği haliyle üründe %8 oranında ilave sofra şekeri yer alıyor. Bu haliyle 180 ml.’lik tek kutu üründe 14,4 gr. yani yaklaşık 7 tane küp şeker kadar ilave şeker bulunuyor. Ürün ayrıca %1,1 oranında kakao tozu içeriyor. Bu da tek kutuda yaklaşık 2 gr. kakao tozuna denk geliyor. Özetlersek, ürün yaklaşık 1 bardak süte ilave edilmiş tam 7 tane küp şeker ve yaklaşık 1 çay kaşığı kadar kakao tozu içeriyor. Eğer siz de çocuğunuza 7 küp şeker ve bir tutam kakao tozu içeren süt içirmek isterseniz; bu ürünü tercih edebilirsiniz. Üründe ayrıca kıvam oluşturmak adına selüloz, selüloz gam ve karragenan maddelerinin yer aldığını da hatırlatalım.

Ürün bu haliyle tek kutuda 119 kcal enerji veriyor. Üründen alınan kalorinin %48 gibi çok yüksek oranda ilave şekerden geldiğini özellikle vurgulamak gerekiyor. Üründe ayrıca tek kutuda sütten gelen 2,2 gr. yağ ve 4,9 gr. protein yer alıyor. Ürün tek kutuda sütten gelen 180 mg. Kalsiyum içeriyor. #NeİçtiğiniziBilin

🔎İçindekiler: Pastörize İnek sütü, Pancar şekeri, Kakao tozu (%1,1), Kıvam arttırıcı (Selüloz, Selüloz gam, Karragenan)
🔎Torku Miniki Kakaolu Süt Besin Değerleri
👉Enerji 119 kcal
👉Şeker 20 gr.
👉Yağ 2,2 gr.
👉Protein 4,9 gr.
👉Kalsiyum 180 mg.
📌Not: Besin Değerleri tek kutu (180 ml.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri