Gündem Özel

Yayınımız sonrasında abur cuburlar Obezite Merkezi’nin yanındaki otomattan kaldırıldı.


Önceki gün Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde bizzat şahit olduğumuz bir olayı sizlere aktarmış, Obezite Merkezi’nin yanı başında otomatlarda abur cuburların satıldığı otomatları görüntülemiştik. Yayınımız sonrasında konuyla ilgili onbinlerce destek paylaşımı ve yüzlerce yorum aldık. Belli ki iş bununla kalmadı, yaptığımız yayın ardından sizlerden gelen destek neticesinde bu ironik tablonun değişmesi sağlandı.

Eşimle birlikte bugün bir kez daha gittiğimiz Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çocuk katına çıkarak Obezite Merkezi’ne uğradık. Merkezin hemen yanındaki otomatta abur cuburlar yerine suları görünce yayınlarımızın etkisini ve sizlerle kurduğumuz iletişimin gücünü bir kez daha hissettik.Yayınımızın etkisiyle yapılan bu düzenleme tabii ki küçük bir adım fakat önemli ve bizler için çok değerli. Bunun yanı sıra: hastanedeki diğer otomatlarda halen abur cubur ve kola, gazoz gibi gazlı içeceklerin satışının devam ettiğini söyleyelim. Yani sadece bu otomatta bir düzenleme göze çarpıyor. Bu da yayınlarımızın etkisini açıkça gösteriyor.

Bu haliyle mahkemelerde akıl almayacak iftira ve ithamlarla; hesabımızın kamu yararına çalışmalar yapmadığını, kendini bakanlık yerine koyarak insanları kandırdığını ve firmaların karalandığı ve kötülendiği bir mecra olduğunu iddia edenlere de en iyi cevabı vermiş oluyoruz. Onlar mahkemelerde bile attıkları iftiralarla, akıl almaz ithamlarla, düşmanca tavırlarla bizi baskılamaya çalışırken, biz sizlerin içinden doğan bu gücü hiçbir firmadan, kurumdan ya da yapıdan korkmadan sadece kamu yararına kullanmaya devam ediyoruz. Kurumlar bize ceza kesmek için kendi kendilerine sebepler uydurup, gerekçe bile sunamazken; biz kurumlara destek olmak adına dürüst ve doğru çizgimizle yayınlarımıza devam ediyoruz. “Kendini halk kahramanı sanıyor” diyerek sözde bizi küçümseyen ve yıllardır ülkeye abur cubur satışı yaparak obeziteyi destekleyen firmalara karşılık sadece “Asıl kahraman, halktır” diyoruz. “Kendini bakanlık yerine koyuyor” diyerek hakkımızda suç duyurusunda bulunan sözde uzman mühendisleri de “Az laf, çok iş” diyerek firmaların hesabına değil, toplum yararına göreve davet ediyoruz. #NeYediğiniziBilinComments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri