Kedi Köpek Maması

Jazzy Cat Ton Balıklı Yetişkin Kedi Maması


Bugün farklı bir ürünle karşınızdayız. Özellikle içeriğindeki et çeşidi bilinmeyen birçok mamanın piyasada yer aldığı bu dönemde %81 oranında ton balığı içeren bu ürün dikkatimizi çekiyor. Getir uygulaması üzerinden satışa çıkan ve bize de sorulmaya başlanan ürünü bir kedi sahibi aile olarak merak ederek inceledik.

185 gr.’lık kavanozda yaklaşık 150 gr. ton balığı içeren üründe ayrıca ilave vitamin ve mineraller bulunuyor. Kediler için özellikle eklenen bu vitamin ve minerallerin etkisiyle “ton balığı” bildiğiniz kedi mamasına dönüşüyor. Etikete baktığınızda ürün üzerinde “Dardanel güvencesiyle” ifadesi dikkat çekiyor. Ürünün bu haliyle Çanakkale’deki Dardanel tesislerinde üretildiğini öğreniyoruz. Üründe %81 oranında ton balığı haricinde Kıvam arttırıcı olarak nişasta ve guar gam ile bitkisel yağ bulunuyor. Üründeki bitkisel yağ çeşidi beyan edilmezken, ürün ilave olarak tuz da içeriyor. Üründeki tuz oranı da etikette beyan edilmiyor.

Ürün üzerinde yer alan besin değerleri tablosuna göre 185 gr.’lık tek konserve üründe 37 gr. ham protein, 5,5 gr. ham yağ ve 0,35 gr. ham selüloz bulunuyor. Üründe ayrıca 185 gr.’lık tek konservede 248 IU A vitamini ve 2,2 IU E vitamini bulunuyor. Ürün ayrıca tek konservede 492 mg. Taurin, 190,5 mg. Potasyum, 153,7 mg. Fosfor ve 118,2 mg. Kalsiyum içeriyor. Üründe ayrıca tek konservede 116 mg. Omega-3 ve 1757 mg. Omega-6 bulunuyor. Ürün bu haliyle gerek ton balığından gelen besin değerleri ve gerekse ilave edilen vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiş bir kedi maması olarak satışa sunuluyor.

Ürünle ilgili dikkatimizi çeken bir diğer detay ise fiyatı. Ürün Getir uygulaması üzerinden 185 gr.’lık konservelerde 9,9₺’ye satışa sunuluyor. Bu konservede az önce de belirttiğimiz gibi 150 gr. ton balığı bulunuyor. Aynı uygulamada Dardanel firmasının 150 gr.’lık ton balığı kavanozlarının ise ikili ekonomik pakette tanesi 17,5₺’ye satıldığını anlıyoruz. Yani başka bir deyişle aynı firma aynı fabrikada ürettiği kedi mamasındaki ton balığını 9,9₺’ye satarken, ton balığı konservesi olarak satışa sunduğu ürünlerde ise yaklaşık %75 daha yüksek fiyat uyguluyor. Bu da üründeki ton balığının kalitesi ya da tüketim tarihiyle ilgili akıllara soru işareti getiriyor. Bunun yanında daha önce de belirttiğimiz gibi içeriğindeki etin çeşidi bilinmeyen mamaların yanında %81 oranında ton balığı içeren bir mama birçok kedi sahibine güven verecektir. #NeYedirdiğiniziBilin

🔎İçindekiler: Ton balığı (%81), Su, Kıvam arttırıcılar (Nişasta, Guar gam), Bitkisel yağ, Vitaminler, Mineraller
🔎Jazzy Cat Ton Balıklı Tam Yaş Yetişkin Kedi Maması Besin Değerleri
👉Ham protein 37 gr.
👉Ham yağ 5,5 gr.
👉Ham selüloz 0,35 gr.
👉A vitamini 248 IU
👉E vitamini 2,2 IU
👉Taurin 492 mg.
👉Potasyum 190,5 mg.
👉Fosfor 153,7 mg.
👉Kalsiyum 118,2 mg.
👉Omega-3 116 mg.
👉Omega-6 1757 mg.
📌Not: Besin Değerleri tek konserve (185 gr.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri