Bisküvi ve Kurabiye

Annas Pepparkakor Karanfil ve Zencefilli Kurabiye


İkea ile özdeşleşmiş ürünlerden birini inceleyeceğiz; Annas Pepparkakor Tarçınlı ve Zencefilli Kurabiye. Ürün 475 gr.’lık teneke kutularda tanesi 49,95₺’ye satılıyor. Ürünün İsveç’te üretilerek ülkemize ithal edildiğini söyleyelim.

Ürün içeriğine baktığımızdaysa ilk 3 sırada; Buğday unu, Şeker ve Bitkisel yağlar olduğunu görüyoruz. Üründe bitkisel yağ olarak sırasıyla Palm yağı, Kanola yağı ve Hindistan Cevizi bulunuyor. Ürün bu haliyle 100 gr.’da 19 gr. yağ içerirken – bunun 9 gramı doymuş yağdan ibarettir. Üründen alınan kalorinin %17,1’i doymuş yağdan gelmektedir. Üründe sofra şekerinin yanı sıra; şeker şurubu da bulunmaktadır. Ürün bu haliyle 100 gr.’da 33 gr. şeker içermektedir. Bu da 475 gr.’lık teneke kutuda yaklaşık 78 tane küp şeker kadar ilave şeker olduğunu göstermektedir. Hiç ummazdınız değil mi? Ürün bu şeker yükünün karşılığında 100 gr.’da sadece 1,5 gr. lif içermektedir.

Tarçınlı ve Zencefilli olarak satılan üründe %0,6 yani binde 6 oranında tarçın, %0,3 yani binde 3 oranında zencefil ve bunun yanında %0,15 yani binde 1,5 oranında da karanfil bulunuyor. Ürün bunların yanı sıra aroma verici herhangi bir katkı maddesi içermiyor. Üründe koruyucu veya renklendirici de bulunmuyor. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Buğday unu, Şeker, Bitkisel yağlar (Palm, Kanola, Hindistan Cevizi), Şeker şurubu, Kabartıcı (Sodyum hidrojen karbonat), Tarçın (%0,6), Tuz, Zencefil (%0,3), Karanfil (%0,15)
🔎Annas Pepperkakor Tarçınlı ve Zencefilli Kurabiye Besin Değerleri
👉Enerji 471 kcal
👉Şeker 33 gr.
👉Yağ 19 gr.
👉Protein 5,4 gr.
👉Lif 1,5 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek 100 gr. ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri