Gündem Özel

Gıda ürünü bulunan buzdolabına giren pazarcıya idari para cezası kesildi


Dün sosyal medyada gündem olan ve yine hepimizi utandıran ve kamu sağlığını tehdit eden Tiktok vakalarından biri daha bugün Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı denetim ekiplerinin idari para cezası uygulaması ile sonlandı. Denetle hesabı üzerinden de paylaştığımız görüntülerde görüldüğü üzere Konya’da yüksek hava sıcaklığını “espri” konusu yapmak isteyen bir dükkan çalışanının gıda ürünlerinin yer aldığı buzdolabına ayakları yalın bir şekilde girdiği görülüyordu. Görüntüler sonrasında oluşan tepkiler ve sosyal medyanın da etkisiyle konuyla ilgili bugün denetim gerçekleştirildi.

Konya’da sebze-meyve ve şarküteri ürünlerinin satıldığı ‘Kadınlar Pazarı’nda meydana gelen olay sonrasında Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ekipleri tarafından söz konusu şahıs hakkında işlem yapılarak 6 bin ₺ idari para cezası uyguladı. Ekipler ayrıca buzdolabına giren İbrahim Bora isimli şahıs hakkında da savcılığa suç duyurusunda bulundu. Ayrıca olaya konu olan soğutucu dolapta da ekipler nezaretinde temizlik ve dezenfeksiyon işlemi yapıldığı, olay esnasında dolapta bulunan ve dökme olarak satışa sunulan ürünlere de el konulduğu bakanlık tarafından kamuoyuna bildirildi.

Kendilerinden habersiz, iş yerlerinde çekilen videodan rahatsızlık duyduğunu belirten iş yeri sahibi Vedat Yazıcı, “Bizden habersiz girip çekmiş. Biz cuma vakti zamanında namazda olduğumuz sırada fırsat bulup dolabın içine girmiş. Bunu da bir arkadaşına çektirmiş. Kendisiyle bir alakamız yok.” ifadelerini kullandı.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri