Barlar, Editoryal İçerik, İlave Şekersiz, Özel İnceleme

Züber Hi Protein Kakaolu Meyveli Bar


Geçtiğimiz haftalarda yer fıstıklı çeşidini incelediğimiz Züber markalı Hi Protein – Proteinli meyveli bar ürününün kakaolu çeşidini inceleyeceğiz. Ürün diğer çeşitte olduğu gibi yine 45 gr.’lık tek pakette 15 gr. protein içeriğiyle öne çıkıyor. Üründe ilave şeker, tatlandırıcı veya aroma verici bulunmuyor.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; Süt proteini konsantresi, Hurma ve Hurma özü olduğunu görüyoruz. Bu üç temel bileşen de üründeki protein ve karbonhidrat kaynaklarını net olarak gösteriyor – ki ürün süt kaynaklarından gelen protein ile hurmadan gelen doğal şeker içeriyor. Üründe ayrıca peynir altı suyu proteini konsantresi de yer alıyor. Bu haliyle ürün 100 gr.’da 33 gr. gibi yüksek oranda protein içeriyor. Bu da 45 gr.’lık tek adette 15 gr. proteine denk geliyor. Ürün ambalajının ön yüzünde de tek adette bulunan protein oranı beyan ediliyor.

Ürünün kakaolu olduğunu söylemiştik. Üründeki kakao kaynağı da birçok endüstriyel üründe olduğu gibi sadece kakao tozu ile sınırlı değil. Üründe %14 oranında kakao kitlesi yer alıyor – ki bunun içeriğinde kakao tozunun yanı sıra; kakao yağı bulunuyor. Üründe ayrıca belki de ilk kez gördüğümüz şekliyle %2 oranında kakao çekirdeği bulunuyor. Bu da üründeki kakao yoğunluğunun ve kalitesinin bir göstergesi olarak öne çıkıyor. Ürün bu haliyle tek adette 6,3 gr. kakao kitlesi ile 0,9 gr. kakao çekirdeği içermektedir.

Son olarak gelelim üründeki karbonhidrat ve lif oranına. Üründe ilave şeker veya tatlandırıcı olmadığını söylemiştik. Hurma ve hurma özünden gelen doğal şeker ile tatlandırılan üründe 45 gr.’da 17 gr. karbonhidrat ve bu karbonhidrata karşılık 2,7 gr. lif bulunuyor. Üründe lif kaynağı olan hurmanın yanı sıra; prebiyotik özelliği de bulunan hindiba kökü lifi de yer alıyor. Ürünün tek adedinden alınan 155 kcal enerjinin %43,8’i karbonhidrattan gelirken, %38,5’i proteinden geliyor. Ürün aroma verici, koruyucu veya herhangi bir katkı maddesi içermemektedir. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Süt proteini konsantresi, Hurma, Hurma özü, Kakao kitlesi (Kakao tozu, Kakao yağı), Peyniraltı suyu proteini konsantresi, Kakao çekirdeği (%2), Hindiba kökü lifi
🔎Züber Hi Protein Kakaolu Meyveli Bar Besin Değerleri
👉Enerji 155 kcal
👉Karbonhidrat 17 gr.
👉Yağ 2,6 gr.
👉Protein 15 gr.
👉Lif 6 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek adet (45 gr.) ürün için verilmiştir.

Bu bir Editoryal içerik yayınıdır. Editoryal içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Editoryal içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri