Gazlı İçecek

Kızılay Portakal ve Bisküvi Aromalı Doğal Mineralli Gazlı İçecek


Erzincan’ın doğal maden sularını kullanarak üretilen Kızılay markalı çok ilginç bir ürünü inceleyeceğiz. Kızılay, sağolsun bisküvi yemek isteyip de yiyemeyenleri düşünmüş ve bisküvi aromalı bir gazlı içecek üretmeye karar vermiş. Bu ilginç ürünü inceleyip sizlere sunmak da bize düştü. Ürün 250 ml.’lik şişelerde satılıyor.

Ürün içeriğine baktığımızda ilk 3 sırada; Doğal mineralli su, Şeker ve Elma suyu konsantresi bulunuyor. Konsantre içeriğinde %4 oranında elma suyu bulunuyor. Üründeki şeker miktarı ise 100 ml.’de 10 gr. yani 250 ml.’lik tek şişede 25 grama denk geliyor. Bu da tek şişe Kızılay Bisküvi ve Portakal Aromalı Gazlı İçecek tükettiğinizde yaklaşık 12 tane küp şeker kadar ilave şeker tükettiğiniz anlamına geliyor. Üründe bu şekere karşılık lif bulunmuyor. Yani hızla ve yoğun olarak kana karışan bir ilave şekerden bahsediyoruz.

Üründe bunların yanında karbondioksit, sitrik asit ve koruyucu olarak potasyum sorbat ile sodyum benzoat yer alıyor. Ürün dğal portakal aroma vericisinin yanı sıra bisküvi aroması içeriyor. Üründe ayrıca anitoksidan, stabilizör ve renklendirici katkı maddeleri de yer alıyor.
Ürünün bu içerikleriyle aslında bir maden suyundan ziyade, yüksek oranda şeker ve dolayısıyla kalori içeren bir gazlı içecek sıfatında olduğunu söylemek gerekiyor. Ürün bu haliyle 104 kcal enerji veriyor. Üründen alınan kalorinin tamamına yakınının ilave şekerden geldiğini söyleyelim. #NeİçtiğiniziBilin

🔎İçindekiler: Doğal Mineralli Su, Şeker, Elma suyu konsantresi, Karbondioksit, Asitliği Düzenleyici (Sitrik asit), Doğal portakal aroma vericisi, Aroma verici, Koruyucular (Potasyum Sorbat, Sodyum Benzoat, Dimetil Dikarbonat), Antioksidan (Askorbik asit), Stabilizörler (Gam arabik, Ağaç reçinesinin gliserol esterleri), Renklendirici (Beta Karoten)
Kızılay Portakal ve Bisküvi Aromalı Elmalı Gazlı İçecek 🔎Besin Değerleri
👉Enerji 104 kcal
👉Şeker 25 gr.
👉Yağ Yoktur
👉Protein Yoktur
👉Lif Yoktur
📌Not: Besin Değerleri tek şişe (250 ml.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri