Krakerler

Eti Gong Tatlı Acı Thai Sos Aromalı Mısır ve Pirinç Patlağı


Sizler tarafından sorulan ürünlerden birini Eti Gong markalı mısır ve pirinç patlağını yeni piyasaya çıkan Tatlı Acı Thai Sos aromalı çeşidi üzerinden inceleyeceğiz. Ürün 34 gr.’lık paketlerde satılıyor.

Ürün içeriğine baktığımızda %40,2 oranında mısır ve %36,5 oranında pirinç içerdiğini görüyoruz. Üründe buna göre tek pakette 13,7 gr. Mısır ve 12,4 gr. Pirinç bunuluyor. Ürün içeriğinde 3. sırada ise Bitkisel yağ olarak Palm yağı kullanıldığını görüyoruz. Ürün bu haliyle 100 gr.’da 19 gr. yağ içerirken, 34 gr.’lık tek pakette 6,5 gr. yağ bulunmaktadır. Bu yağın da 2,95 gramının doymuş yağ olduğunu söyleyelim. Buna göre tek paket üründen alınan 160 kcal enerjinin de %16’lık kısmının doymuş yağdan geldiğini belirtelim. Bu oran Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenen %10’luk sağlık kriterinin üzerindedir.

Üründe bu temel bileşenlerin yanı sıra Tatlı Acı Thai Sos aroma vericisi bulunuyor. Yapay aroma verici olarak üründe %4,8 oranında bulunan bu aroma verici aslında kurutulmuş biberlerle üretilen bir tür sostur. Normalde Tahil sosta kurutulmuş biber pulları, sirke, sarımsak gibi çeşitli baharatlar yer almaktadır. Ürün bu haliyle tek pakette 1,6 gr. Tatlı Acı Thai sos değil, tadını ve kokusunu daha sert hissedeceğiniz yapay aroma vericisini içermektedir.

Üründe bunların yanında renklendirici olarak Paprika eskstraktı ve Emülgatör olarak Ayçiçek lesitini bulunmaktadır. Üründe 100 gr.’da 2 gr. tuz bulunduğunu ve bunun da 34 gr.’lık tek pakette 0,68 grama denk geldiğini hatırlatalım. Üründe koruyucu katkı maddesi veya aroma arttırıcı – MSG benzeri bileşenler bulunmadığını da ayrıca belirtelim. #NeYediğiniziBilin

🔎İçindekiler: Mısır (%40,2), Pirinç (%36,5), Bitkisel yağ (Palm), Tatlı Acı Thai Sos Aroma vericisi (%4,8), Tuz, Renklendirici (Paprika ekstraktı), Emülgatör (Ayçiçek lesitini)
🔎Eti Gong Tatlı Acı Thai Sos Aromalı Mısır ve Pirinç Patlağı Besin Değerleri
👉Enerji 160,1 kcal
👉Karbonhidrat 23,5 gr.
👉Yağ 6,5 gr.
👉Protein 1,6 gr.
👉Lif 0,95 gr.
📌Not: Besin Değerleri tek paket (34 gr.) ürün için verilmiştir.Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri