Editoryal İçerik, Gıda Takviyesi, Özel İnceleme

Ocean Oregano Oil Damla


Özellikle pandemi döneminde daha sık tüketilmeye başlanan takviye edici gıdalarla ilgili içerikleri sizlere sunmaya devam ediyoruz. Tüm analiz raporları ve onaylı belgeleriyle tarafımıza aktarılan bilgiler çerçevesinde yaptığımız özel incelemelerde sırada Orzax firmasının ürettiği Ocean Oregano Oil var. Ürün 30’lu kapsül formu yanı sıra damla formunda da satılıyor. Kapsül formunda İzmir kekiği yağı ve Çinko içeriği mevcutken, damla formunda yedi farklı bitkisel yağ içeriğiyle dikkat çekiyor. Ürün damla formunda yetişkinler için günde 5 defa 8 damla olarak kullanılabiliyor.

Ocean Oregano yağı damla formu 2 ml.’lik günlük doz içeriğinde 800 mg. İzmir kekiği yağı içeriyor. Üründeki kekik yağı, İzmir kekiği olarak bilinen Origanum onites L. türünden elde ediliyor. Üründe kekik yağı haricinde; Ökaliptus yağı, Biberiye yağı, Lavanta yağı, Tıbbi Nane yağı, Defne yağı ve Mersin yağı içeriyor. Üründe ayrıca yardımcı bileşen olarak zeytinyağı ve aroma verici olarak da ıtır yağı bulunuyor. Bu bileşenlerin yanı sıra; ürünün içeriğinde koruyucu, tatlandırıcı ya da aroma verici herhangi bir katkı maddesi bulunmuyor. Bu noktada tekrar etmekte fayda var ki, ürün zaten ağız yoluyla tüketilmiyor, kaynar suya damlatılmak suretiyle buharı yoluyla teneffüs ediliyor.

Kekik yağında altın oranı yakalamak üzere geliştirilen ürünün %88,6 oranında karvakrol ve %0,3 oranında Timol içerdiği bilimsel raporlarla ortaya konuyor. Kekik bitkisinin ana bileşenlerinden biri olan Kavrakrol antiviral ve antibakteriyel özellikleriyle bilinen ve bu haliyle doğal olarak bağışıklık sistemini desteklemesiyle biliniyor. Diğer yandan yine kekik yağında bulunan Timol de antibakteriyel ve antifungal etkileri üzerinde çalışılan bir diğer bileşen olarak dikkat çekiyor. Bunun yanında söz konusu bileşenleri içeren bu ürünün bir ilaç değil, takviye edici gıda kategorisinde yer aldığını yani hastalıkları iyileştirici bir etkisi bulunmadığını vurgulamak gerekiyor.

Üründeki yağların elde edilme yöntemi de firma tarafından etiket üzerinde paylaşılıyor. Buna göre üründeki kekik yağı süper ktirik karbondioksit yöntemi denilen teknikle üretilirken, herhangi bir kimyasal işleme tabi tutulmuyor. Bunun yanı sıra ürünün temel hammaddesi olan kekik yağının içeriğindeki bileşenlerin oranı da yetiştiği bölge, hasat zamanı gibi faktörlerden etkilendiğinden kullanılan hammaddenin GC-MS denilen Gaz Kromatografisi Kütle Spektometresi raporu ile kalitesi teyit ediliyor. Söz konusu rapor doğrultusunda üretilen ürünün hammaddesinin standardize olması sağlanıyor. Tamamen yerli AR-GE çalışmasıyla ortaya konan ürünün özellikle ezcanelerden temin edilmesi gerektiğini önemle vurguluyoruz. #NeİçtiğiniziBilin

🔎İçindekiler: İzmir kekiği yağı, Zeytinyağı, Okaliptus yağı, Biberiye yağı, Lavanta yağı, Tıbbi nane yağı, Defne yağı, Mersin yağı, Aroma verici (Itır yağı)
🔎Orzax Ocean Oregano Yağı Besin Değerleri
👉İzmir Kekiği yağı 800 mg.
👉Ökaliptus yağı 269 mg.
👉Biberiye yağı 134 mg.
👉Lavanta yağı 133 mg.
👉Tıbbi nane yağı 72 mg.
👉Defne yağı 46 mg.
👉Mersin yağı 45 mg.
📌Not: Besin Değerleri günlük doz (2 ml.) için verilmiştir. Söz konusu doz günde 5 defa 8 damla ürünün kaynar suya damlatılarak buharı solumak suretiyle kullanılmaktadır.

Bu bir Editoryal içerik yayınıdır. Editoryal içerik yayınlarımız, firmaların talebi doğrultusunda belirlenen ürünlerin marketlerde/eczanelerde tarafımızca bizzat tespit edilerek incelenmesiyle oluşturulur. Editoryal içerik yayınları Gıda Dedektifi’nin bir gelir modeli olup, ücret karşılığında hazırlanmakta, öznel öneri ya da yorumlar içermeksizin tarafsız ve bağımsız yayıncılık ilkesinden ayrılmadan takipçilerimize sunulmaktadır.

gıda dedektifi


Comments are Closed

Teknoloji Çözüm Ortağı: Vero Bilgi Teknolojileri